Amatérští filmaři představí své snímky v kině Nadsklepí

| 12.04.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Kroměřížské kino Nadsklepí bude o víkendu hostit soutěž českých amatérských filmařů. Půjde o krajskou přehlídku projektu České vize. „Krajské přehlídky se v sobotu 15. dubna konají v pěti českých městech – v Praze, Svitavách, Zruči nad Sázavou, Červeném Kostelci a v Kroměříži. U nás v Kroměříži se krajské kolo koná již podruhé,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Postupová přehlídka České vize prezentuje filmy autorů a autorek od 18 let. Mohli přihlásit své filmy do jedné z pěti postupových přehlídek. Tříčlenné poroty v nich hodnotí filmy v jednotlivých žánrových kategoriích, jimiž jsou: hraný film, dokumentární film, reportáž, animovaný film, experimentální film a videoklip. Oceněné snímky získávají nominaci na celostátní přehlídku, která se koná v polovině června v Ústí nad Orlicí.

Novinkou letošního ročníku je doprovodný program, který je pro návštěvníky zcela zdarma. Od 15 do 18 hodin bude ve foyer kina Studio Scala předvádět animační techniku a zájemci budou mít možnost vytvořit si vlastní film. Od 18 hodin je v hlavním sále připravena přednáška jednoho z porotců přehlídky Lukáše Macha o možnostech financování nezávislého filmu. A od 21. hodiny se bude promítat rovněž v hlavním sále dokument Ladislava Františe Kde se pivovaří, tam se dobře daří o historii kroměřížského Klubu Starý pivovar.

„Jednotlivé bloky soutěžních snímků, kterých je v letošním ročníku přihlášeno 32, se budou promítat od 13 hodin a přehlídku zakončí kolem 22. hodiny vyhlášení výsledků,“ doplnil vedoucí kina Nadsklepí Radek Neuman.

Sdílejte článek

Tisknout článek