Aktuálně z Klubu Starý pivovar: taneční večery, dětské programy i platební automat na vstupenky

| 19.09.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Starý pivovar přináší ve svém podzimním programu novinky vhodné na klubovou scénu. Kromě již zaběhnutých cyklů divadelních představení ochotnických souborů, cestovatelských besed a krylovských akcí připravuje taneční večery, programy pro děti a vystoupení hudebníků více či méně známých jmen. „Nové programy v Klubu Starý pivovar vhodně doplnily nabídku kulturních akcí ve městě. Starý pivovar je svým umístěním, prostředím a atmosférou ideální pro pořádání koncertů a představení pro menší počet diváků a posluchačů, kde je vhodný a často žádaný blízký kontakt diváků a účinkujících. A právě proto jej mnozí návštěvníci programů preferují před velkými sály Domu kultury. Je dobře, že mají na výběr,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Zcela novým formátem na jevišti Kubu starý pivovar jsou scénická čtení. První proběhne ve středu 20. září a projekt by měl pokračovat i v dalších měsících. Na třetí zářijovou středu je připravený program Listování.cz: Literární hysterie, v němž Karolína Zoe Meixnerová a Pavel Oubram přesvědčí posluchače, že literatura je sexy a zároveň představí knihy Průvodce literární hysterií 19. století a Národní opruzení, jejichž autorkou je právě K. Z. Meixnerová.

Na tradici čajů o páté navazují takzvané Pivovarské čaje. Tematické taneční večery budou v rytmu country, swingu nebo třeba cimbálovky. V neděli 8. října bude hrát od 17. hodiny k tanci country-bluegrassová kapela Telegraf a zájemci budou mít šanci se naučit country tance pod vedením tanečníka Martina Budiše. V listopadu (19. 11.) zahraje v rámci „čajů“ swingové trio z Kroměříže Swing Band. Taneční odpoledne a diskotéky 60. – 80. let minulého století včetně hudebních stylů a tanečních kreací si připomenou návštěvníci Kromdies retro party v sobotu 14. října. V sále Klubu Starý pivovar bude pro pamětníky, mladé i nejmladší hrát kapela Tip Top-Q a DJ Luxus.

Pro nejmenší návštěvníky klubu je připravená na neděli 29. října Halloweenská dětská diskotéka s DJ Kostíkem – Mirkem Karáskem a animátorkou Veronikou Kuncovou. Součástí párty ve stylu Dia de los Muertos, vítejte ve světě Coco! budou nejrůznější soutěže, tvořivé dílny a další atrakce. Děti se mohou těšit také na mikulášský program s předvánoční atmosférou, který navštíví opravdový Mikuláš se svou družinou a který se uskuteční v prvním prosincovém týdnu.

V listopadu vyvrcholí druhý ročník pěvecké soutěže mladých talentů KROMSTAR. Finálový večer s vystoupením nejlepších, které z uchazečů vybere odborná porota, se uskuteční v neděli 12. listopadu. Zájemci se mohou ještě do 6. října do soutěže přihlásit, podrobné informace a podmínky soutěže najdou na webu www.dk-kromeriz.cz/kromstar-1.

Návštěvníci akcí na Starém pivovaru i v Domě kultury a kině Nadsklepí si mohou koupit vstupenky v novém prodejním automatu na vstupenky umístěném u vchodu do Expozice Karla Kryla. Nelze v něm ale vyzvedávat rezervace. Automat je intuitivní a jednoduchý. Stačí navolit program, počet vstupenek a provést úhradu, která je ale možná pouze platební kartou. I nadále platí možnost koupit vstupenky online nebo na pokladnách Domu kultury a v kině Nadsklepí.

Sdílejte článek

Tisknout článek