Advent na radnici zavede návštěvníky do Doby ledové i do Betléma

| 30.11.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Nádvoří radnice v Kroměříži se v předvánočním čase opět promění v oázu klidu, pohody a kouzelné atmosféry plné chutí a vůni blížících se svátků. Ve dnech od 10. do 21. prosince se tu bude konat Advent na radnici. „Projekt, který připravuje odbor kultury a cestovního ruchu města Kroměříže, si klade za cíl přilákat návštěvníky k posezení, zklidnění v čase předvánočního shonu, ochutnání a nákupu dobrot, dárků a ozdob,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Radniční nádvoří se po „červených rocích“ letos zahalí do bílé barvy, bude mít jiný vzhled, více světel a trochu jiné rozmístění stánků a posezení. „A to ještě nejsou všechny novinky. Návštěvníci se při vstupu na nádvoří radnice a Klubu Starý pivovar průjezdem z Prusinovského ulice dostanou do „jiného“ světa. Ten vytvoří prodejci ve čtrnácti stáncích se širokým sortimentem od teplého jídla, sladkostí a stylových nápojů až po výzdobu, vánoční přání, dárečky a další drobnosti,“ popsal vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna. Prodejci ve stáncích se budou v průběhu „adventu“ obměňovat, aby sortiment byl stále nový a stále lákavý pro návštěvníky, kteří přijdou opakovaně.

Na každý den bude připravený program. Budou ho tvořit vystoupení hudebníků, divadelní představení, promítání „zimního“ kina, workshopy a dílničky pro děti i dospělé. Vstup na veškerý program (kromě dílniček se symbolickým poplatkem) bude zdarma. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty kapel Bokomara, Neřež, Sestry Havelkovy, The Shookies, zahrají a zazpívají také Martin Šafařík, Duo Lucie a Markéta, cimbálovka Dubina i soubor Moravan a další, připraveny jsou pohádky v podání Biskupských manů a divadla eMILLIon, v plánu je návštěva z pekla, šermířské souboje, vystoupení dětských souborů ze škol a folklorních kroužků.

Advent na radnici by se neobešel bez opravdového sněhu, hřejivých dek a ohřívačů i opékání špekáčků. „Připravena jsou také velká překvapení – betlém ze slámy v životní velikosti evokující typické české Vánoce i zákoutí s obřím iglú a velkými postavami z filmu Doba ledová, které budou moci návštěvníci využít jako originální fotokoutek,“ doplnila Marcela Nehodová z odboru kultury a cestovního ruchu.

Další letošní novinkou je pak projekt Sdílené Vánoce. Pod vánočním stromem na radničním nádvoří budou připraveny dárky pro děti. „Lidé si budou moci dárek vzít, pokud pod stromek vloží jiný,“ přiblížil Zrna. Hodnota dárků by se měla pohybovat od sto do 200 korun, mělo by jít o nové věci a vhodné pro děti. Lidé by pod stromek neměli dávat nic, co by sami nechtěli dostat. Přijít si pro dárek mohou opakovaně, jen pokaždé musí donést výměnou svůj vlastní dárek.

Sdílejte článek

Tisknout článek