Advent na radnici v Kroměříži nabídne pohodu, film i sportovní aktivity

| 20.11.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Nádvoří radnice a Klubu Starý pivovar se vchodem z Prusinovského ulice se opět promění v ostrůvek klidu a pohody v předvánočním shonu. Po necelé dva týdny mezi 11. a 22. prosincem se tu bude konat Advent na radnici. Okouzlující a tak trochu tajemně ukrytý prostor v centru Kroměříže se sněhem a bruslařskou plochou vytvoří neopakovatelnou atmosféru pro prodejní stánky, posezení s červenými dekami, adventními hrníčky a hořícími svíčkami, pro přátelská setkání, hudební i divadelní vystoupení i filmová promítání.

„Hlavní smysl projektu je shodný s cílem celého adventu. Zklidnit se, zpomalit, zamyslet se, v příjemném prostředí posedět, setkat se s přáteli, nasát vůně, chutě a atmosféru nejkrásnějších svátků v roce - připravit se na Vánoce se vším všudy,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Advent na radnici pořádá druhým rokem město Kroměříž a pamatovalo na všechny návštěvníky akce, ať už přijdou s jakýmkoliv cílem.

Připraveny budou prodejní stánky s punčem, svařákem, kávou, mošty, zákusky, perníčky, oříšky, sušeným ovocem a zeleninou, vánočním cukrovím i některými speciálními pochutinami. V sortimentu nebudou chybět grilovaná masa a uzenina, polévky či hotová jídla. „Nabídka se bude obměňovat, takže rozhodně stojí za to přijít vícekrát, ideálně denně. Totéž platí i o prodeji drobných dárků, vánočních ozdob, novoročenek, hraček, bižuterie, keramiky a doplňků, také v těchto stáncích se budou prodejci střídat,“ popsal vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Pódium bude patřit hudebním vystoupením, do programu se zapojí pěvecké soubory, regionální kapely, divadla, Biskupští manové i kroměřížské školy. Připraveny jsou dílničky a workshopy, kde si lidé budou vyrábět svícny, věnečky, dárkové tašky i loutky. Program po oba čtvrtky bude zaměřený na pohybové aktivity na ledě a ozvláštní jej třeba bývalý zlínský hokejista Petr Čajánek. O zábavu se v šesti večerech postará kino Nadsklepí, které připravilo promítání krátkých vánočních pohádek i celovečerních filmů. Hraví a soutěživí návštěvníci radničního dvora se mohou zapojit do Adventní losovačky a díky nasbíraným razítkům ve stáncích a troše štěstí vyhrát zajímavé ceny.

Vánoční program začne v Kroměříži ve středu 6. prosince rozsvícením vánočního stromu na Velkém náměstí. Na tuto akci naváže mikulášský jarmark a na něj Advent na radnici. Kroměříž tak letos nabídne nepřetržitý sváteční program od 6. do 22. prosince. Program Adventu na radnici je kromě dílniček zdarma, dvůr bude otevřený denně od 10:00 do 19:00. Přehled adventních a vánočních akcí v Kroměříži je na webu www.kromeriz.eu.

Sdílejte článek

Tisknout článek