Studentské fórum aneb Desatero problémů Kroměříže

| 22.11.2016 |

Společenský sál Klubu Starý pivovar byl v pondělí 21. listopadu 2016 dějištěm veřejného diskuzního studentského fóra, které pro studenty středních škol uspořádalo Zdravé město Kroměříž a MA21 ve spolupráci s Odborem školství mládeže a tělovýchovy.

Zavedená forma setkání umožnila sestavit žebříček nejaktuálnějších problémů našeho města, jak je vidí mladá generace. Spolu se studenty diskutovali v pracovních skupinách i odborní garanti z městského úřadu, a to v oblastech: doprava a mobilita, sociální prostředí, veřejná správa a územní rozvoj, životní prostředí, kultura, volný čas a sport.

A jak probíhala aktivní diskuze konkrétně? Studenti se rozdělili podle svého zájmu ke stolům s jednotlivými tématy a dávali tipy k řešení. Poté ve společném dialogu u stolu sepsali největší problémy daného tématu a delegovaní zástupci je představili celému fóru. Následným hlasováním bylo stanoveno „10 P - Desatero problémů Kroměříže“, z nichž nejvíce hlasů získala „literární kavárna“. Stanovené problémy budou ještě ověřeny hlasovací anketou, jejíž příprava se v současné době dokončuje a o jejím vyhlášení bude veřejnost informována.

Závěrem setkání všem přítomným poděkoval za spolupráci místostarosta města Kroměříž Pavel Motyčka a dodal: „Názory mladé generace jsou pro nás velmi přínosné. Vaše postřehy a náměty začleníme do koncepce rozvoje města a hodláme se jimi vážně zabývat. Rádi bychom Studentské fórum realizovali i v dalších letech a současně připravujeme na začátek roku 2017 Školní fórum, kde svůj názor budou moci vyjádřit žáci 8. a 9. tříd základních škol“.
Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek