Studenti se utkají s europoslanci v argumentačním souboji

| 12.01.2011 |

Kroměříž – Obstojí mladí studenti v souboji argumentů mezi sebou i proti poslancům Evropského parlamentu? To zřejmě ukáže setkání, které se uskuteční v pátek 14. ledna v Knihovně Kroměřížska. Od 11. hodiny se zde uskuteční takzvaná Eurodebata, pořádaná Informační kanceláří Evropského parlamentu. Jedná se o argumentační souboj dvou týmů středoškolských studentů za účasti dvou europoslanců. Tato akce se již v prosinci a lednu uskutečnila ve čtyřech městech České republiky a po Pardubicích, Liberci, Chomutovu a Olomouci zavítá i do Kroměříže.

V Kroměříži se do Eurodebaty zapojí studenti zdejšího Gymnázia a Střední podnikatelské a vyšší odborné školy. Každá škola vyšle svůj pětičlenný tým doplněný ostatními spolužáky, který bude debatovat s poslanci Evropského parlamentu, kterými v Kroměříži budou zdejší rodačka Olga Sehnalová a Jan Zahradil. A co čeká na studenty, kteří se do projektu zapojí?

Jednak se podrobněji seznámí s tématy, která se týkají jejich budoucnosti, posílí a rozvinou své schopnosti pracovat s informacemi, vyhledávat, třídit a předkládat je kolegům, zdokonalí si své rétorické schopnosti, které se jim budou hodit nejen u maturitní zkoušky a v neposlední řadě se naučí efektivně a věcně argumentovat, což použijí jak v přípravné fázi s kolegy z týmu, tak ve vlastním souboji se studenty z druhého týmu.

Sdílejte článek

Tisknout článek