Střední zdravotnická škola Kroměříž slaví 60. výročí

| 24.09.2009 |

Kroměříž - Střední zdravotnická škola Kroměříž pořádá oslavy 60. výročí založení zdravotnického školství ve městě. Při této příležitosti připravila bohatý program pro odborníky i širokou veřejnost, složený z výstav, konference, dne otevřených dveří i oblíbeného vyšetřování zdravotního stavu pro občany města.

Úvodní akcí oslav je výstava fotografií, která bude k vidění v prostorách Dumu kultury Kroměříž ve dnech 29. září – 2. října. Nese název Pro zdraví, pro život, pro budoucnost a je spojena s videoprojekcí Ze života školy. V době od 5. do 16. října se tato výstava přesune do vestibulu kroměřížské radnice.

Součástí oslav 60. výročí založení zdravotnického školství v Kroměříži je také odborná konference Ošetřovatelství na prahu nového tisíciletí, která se uskuteční v pátek 2. října v Domě kultury Kroměříž. Začátek 1. bloku přednášek věnovaných historii i současnosti Střední zdravotnické školy Kroměříž je plánován na 13:00 hodin, po krátké přestávce následuje (do 17:00 hodin) 2. blok, zaměřený odborně. Pro návštěvníky výstavy i účastníky konference budou připravena měření základních zdravotních ukazatelů a také prezentace distributorů a výrobců zdravotnické techniky a farmaceutických výrobků. Během tétož dne (2. října, 9 – 17 h) Dům kultury nabídne i program pro veřejnost v podobě měření hladiny glykémie a cholesterolu, určování krevní skupiny a optimální hmotnosti, stanovení saturace (množství kyslíku v krvi), měření pulzace, krevního tlaku a procent tuku v těle, sledování zdravotního stavu na speciálních přístrojích či konzultace s lékařem o naměřených hodnotách.

Dne 3. října si mohou zájemci v době od 9 do 17 h prohlédnout budovu Střední zdravotnické školy. V rámci Dne otevřených dveří bude připraven bohatý program s výstavami, projekcemi, ukázkami moderní výuky či vyšetřováním zdravotního stavu. Podrobný program oslav 60. výročí založení zdravotnického školství v Kroměříži najdete na webových stránkách školy www.szskm.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek