Strážníci museli předat zloděje státní policii v poutech

| 08.01.2007 |

Kroměříž – Jen několik málo hodin se těšila dvojice kroměřížských lapků ze zisku, který jim přinesla krádež elektrického rozvaděče ze staveniště v blízkosti centra Kroměříže. Zařízení v hodnotě nejméně šesti tisíc korun sebrali ve čtvrtek 4. ledna odpoledne u domu, v němž právě probíhá rekonstrukce. Díky tomu, že stavebníci ztrátu okamžitě nahlásili, podařilo se strážníkům městské policie pomocí monitorovací techniky a znalosti místních poměrů během chvíle pachatele identifikovat, zadržet a kvůli podezření ze spáchání trestného činu krádeže předat státní policii.

Ztrátu elektrorozvaděče dělníci nahlásili v 14.30 hodin přímo na služebně městské policie. Velitel operačního střediska dal pokyn k zahájení zpětného vyhodnocení záznamu z městských kamer, které toto místo sledují. „Podařilo se zaměřit dvojici mužů, která se v blízkosti nahlášeného místa pohybovala. Díky znalostem místních poměrů jsme pojali podezření, že se jedná o osoby v Kroměříži velmi dobře známé. Další monitoring určil poznávací značku a pohyb jejich vozidla ve městě,“ uvedl ředitel Městské policie Kroměříž Miloslav Skřebský. Podle něj strážníci současně prověřovali místní sběrné suroviny, zda někdo v posledních chvílích podobné zařízení neprodal, což se nakonec potvrdilo. „Pracovníci provozovny kovošrotu nám sdělili, že je navštívili muži romského původu a popsaný rozvaděč prodali jako odpad,“ uvedl Skřebský s tím, že identifikovaný vůz byl v zápětí nalezen v blízkosti zimního stadionu, kde se hlídky setkaly i s dvojicí podezřelých mužů a jejich dvěma známými. „Komunikace s nimi ale byla velmi komplikovaná. Po výzvě k podání vysvětlení hlavní podezřelý vůbec nechtěl spolupracovat, byl vulgární a snažil se z místa odejít. Jeho chování zašlo tak daleko, že mu hlídka musela nasadit pouta, ve kterých setrval až do předání státní policii,“ dodal šéf kroměřížských strážníků.

Městský kamerový systém hraje v podobných případech vedle včasného nahlášení krádeže stěžejní roli. Díky možnosti pořízení záznamu z kamer mají strážníci k dispozici jasné indicie pro zadržení pachatele a vyšetřovatelé nezpochybnitelný důkazní materiál.

Sdílejte článek

Tisknout článek