Strážníci bděli nad bezpečnou cestou dětí do škol

| 03.09.2007 |

Kroměříž – Více než dvě desítky strážníků městské policie dohlíželo v ulicích města nad bezpečností všech dětí, které se po prázdninové přestávce opět vydaly na cestu do školních lavic. Jako každoročně na začátku školního roku Městská policie Kroměříž připravila dopravně bezpečnostní opatření, které spočívá v dohledu nad všemi frekventovanými přechody pro chodce a také v blízkosti škol.

„V tento den pravidelně nasazujeme do ulic zvýšený počet strážníků, kteří kontrolují frekventované přechody pro chodce, ať už řízené semafory nebo bez nich," uvedl ředitel Městské policie Kroměříž Miloslav Skřebský, podle něhož v pondělí 3. září hlídkovalo v ulicích celkem 24 strážníků. „Zaměřujeme se hlavně na zebry v blízkosti škol a na hlavních pěších tazích, kde v těchto dnech dochází k velké kumulaci školáků. Děti bývají myšlením ještě na prázdninách a nedávají pozor, mnozí rodiče zase pro změnu bývají roztržití a nervózní, zejména ti, kteří doprovázejí své ratolesti do první třídy," sdělil Skřebský.

Přítomnost mužů v uniformách tentokrát určitě nemohl nikdo z kolemjdoucích či jedoucích přehlédnout. „Pořídili jsme pro strážníky zcela nové reflexní oblečení a právě nyní v první školní den jsme v něm poprvé vyšli do služby. Již to není jen klasická vesta, ale praktická bunda, kterou budeme v dopravě používat," prozradil šéf strážníků.

V podobných akcích budou kroměřížští strážníci pokračovat i v dalších zářijových dnech. „V rámci zklidnění dopravy budeme používat i radar, měřiče rychlosti a další prostředky,"dodal Skřebský.

Sdílejte článek

Tisknout článek