Starostou města Kroměříže byl zvolen Miloš Malý

| 31.10.2006 |

Kroměříž – První jednání po říjnových komunálních volbách mají za sebou kroměřížští zastupitelé. Na ustanovujícím jednání v úterý 31. října slavnostně složili zastupitelský slib a ze svých řad zvolili nové vedení města. Jediným kandidátem na post starosty města Kroměříže byl navržen Mgr. Miloš Malý (ČSSD), dosavadní vedoucí stavebního úřadu v Kroměříži, který byl také starostou města jednohlasně zvolen.
Volba starosty, jeho zástupců a dalších orgánů města probíhala hladce a její výsledek odpovídá předem dojednaným koaličním jednáním. Starosta Miloš Malý bude mít k dispozici tři místostarosty, MUDr. Olgu Sehnalovou (ČSSD) a Mgr. Petra Sedláčka (ODS), kteří tuto funkci vykonávali i v minulém volebním období, a nově MUDr. Jarmilu Číhalovou (Šance pro Kroměříž), která ve funkci nahradí Mgr. Jitku Dvořákovou (ODS). Ta už sice post místostarostky neobhájila, zůstane však členkou rady města. Ve zbývajících křeslech devítičlenné rady usednou ještě Marek Šindler (ČSSD), Michal Sum (Šance pro Kroměříž), Mgr. Jiří Kubáček (KDU-ČSL) a Ing. Zdeňka Dokoupilová (Strana zelených).
Nově zvolené orgány města zahájí okamžitě svou činnost. Starosta Miloš Malý se hned následující den dopoledne sejde se všemi vedoucími radničních odborů. První jednání radních je naplánováno na čtvrtek 9. listopadu.

Sdílejte článek

Tisknout článek