Školáci mají k dispozici nové multifunkční hřiště

| 26.09.2007 |

Kroměříž – Symbolickým výkopem otevřel starosta města Kroměříže Miloš Malý v pondělí 24. září nové víceúčelové hřiště u Základní školy Oskol. Sportoviště s umělým povrchem vyrostlo během léta v místě, kde dlouhá léta stávalo škvárové hřiště, jehož stav již neumožňoval kvalitní sportovní vyžití. Nyní nové hřiště nabídne nejen školákům multifunkční zázemí s celoročním provozem.

Sportoviště je vybaveno atletickým oválem s čtyřmi dráhami, doskočištěm skoku do dálky a skoku do výšky, dále plochami na malou kopanou, minikopanou, volejbal, basketbal, streetbal a k dispozici je i prostor pro hod koulí. „Celkem se investice do tohoto sportoviště pohybuje ve výši šestnácti milionů korun. Sedm milionů korun radnice získala jako dotaci ze státního rozpočtu, zbývající sumu zajistila ze svého rozpočtu," uvedl vedoucí odboru rozvoje města Josef Koplík.

Podle kroměřížského starosty Miloše Malého je rozvoj sportovních ploch ve městě správnou investicí, obzvláště slouží-li dětem a mládeži. „Postupně bychom chtěli docílit toho, aby každá škola měla k dispozici kvalitní sportoviště. Letos takové zázemí získala Základní škola Oskol, příští rok bychom chtěli obdobně zajistit opravu hřiště u školy Slovan," dodal starosta.

Sdílejte článek

Tisknout článek