Rušný víkend v Kroměříži: festivaly i vandalové

| 06.09.2007 |

Kroměříž – Velmi rušný víkend mají za sebou strážníci Městské policie Kroměříž. Od pátku 31. srpna do neděle 2. září ve městě probíhalo hned několik významných akcí najednou, které si vedle dohledu nad veřejným pořádkem vyžádaly i několikadenní dopravní uzavírku městského centra. Kromě toho strážníci bděli také nad běžným děním ve městě a současně připravovali bezpečnostní akce spojené se zahájením školního roku.

Během víkendu na přelomu srpna a září Kroměříž hostila Mezinárodní festival vojenských hudeb, Krajské dožínky a zároveň Kroměřížské vinařské slavnosti. „Doprava sice byla omezena uzavírkami v centru města, ale žádné problémy nenastaly. Místní už si na dopravní omezení během festivalu zvykli, přespolním jsme situaci vysvětlili a vždy reagovali s pochopením. Jen občas si někdo posteskl, že se nedostane kam by chtěl,“ přiblížil průběh víkendových oslav šéf kroměřížských strážníků Miloslav Skřebský.

Rušno však v Kroměříži bylo nejen v souvislosti s pořádanými akcemi. Strážníci byli mimořádně úspěšní i při potlačování vandalismu a jiného nepatřičného jednání. „Přistihli jsme sprejery, dále vandaly, kteří za Květnou zahradou demolovali veřejné osvětlení, zadrželi a předali rodičům několik podnapilých mladistvých. Další parta pro změnu ničila dopravní značení a inventář města. Také tyto vandaly jsme zadrželi, stejně jako pachatele vloupání do objektu,“ popsal ve stručnosti mimořádné události Miloslav Skřebský.

Zejména odhalení vandalů za Květnou zahradou vedení města velmi přivítalo, projevy vandalismu zde totiž byly v poslední době časté. „Vandalové tentokrát rozbili plastové patice veřejného osvětlení,“ poznamenal Skřebský. Podle kroměřížského starosty Miloše Malého je takové počínání obzvláště nebezpečné. „Tyto osoby si vůbec neuvědomují, jaké následky může jejich zábava mít. Poškozené kryty osvětlení zůstávají stále pod elektrickým proudem a pohyb v jejich blízkosti může skončit smrtelným zraněním,“ upozornil starosta. Vandaly nyní čeká šetření v rámci správního řízení, avšak v případě, že vyčíslená škoda přesáhne hranici pěti tisíc korun, může být toto jednání klasifikováno i jako trestný čin.

Sdílejte článek

Tisknout článek