Radnice začala u školy Slovan budovat nové sportoviště

| 14.12.2007 |

Kroměříž – Viditelnými změnami v těchto dnech prochází sportovní areál u kroměřížské Základní školy Slovan. Kroměřížská radnice zahájila rekonstrukci zdejšího asfaltového hřiště a škvárové atletické dráhy a nejpozději na jaře příštího roku zde bude stát nové multifunkční hřiště.

„Měla by zde vzniknout atletická dráha s umělým povrchem, uvnitř atletického oválu malé fotbalové hřiště s umělou trávou a v obloucích sektor pro skok vysoký a volejbalové hřiště,“ popsal projekt vedoucí odboru rozvoje kroměřížské radnice Josef Koplík. Podle něj byly demoliční práce spojené s odstraňováním starého povrchu zahájeny už koncem listopadu, protože část financí musí město proinvestovat ještě letos. „Celkové náklady na stavbu se pohybují kolem 15 milionů, z toho 6 milionů 700 tisíc tvoří státní dotace. Právě tato dotace musí být proinvestována ještě v letošním roce, proto rekonstrukce začala teď před zimou. Naštěstí počasí stavbě přeje, takže radnice stihne dotaci do konce roku proinvestovat,“ vysvětlil koplík s tím, že zbývající část investice již bude město hradit z vlastních zdrojů.

Podle kroměřížského starosty Miloše Malého je rozvoj sportovních ploch ve městě správnou investicí, obzvláště slouží-li dětem a mládeži. „Postupně bychom chtěli docílit toho, aby každá škola měla k dispozici kvalitní sportoviště. Letos takové zázemí získala Základní škola Oskol, příští rok to bude právě škola na sídlišti Slovan,“ uvedl starosta.

Sdílejte článek

Tisknout článek