Radnice své občany obdaruje kytičkou jmelí

| 12.12.2012 |

Kroměříž – Malý dárek věnuje kroměřížská radnice všem občanům města, kteří v pátek 14. prosince odpoledne zavítají na Velké náměstí. V 15 hodin tu starostka Daniela Hebnarová slavnostně zahájí 1. městské adventní trhy a zároveň každému občanovi daruje kytičku jmelí. „Traduje se, že má-li jmelí přinést lidem opravdu štěstí, musí být darováno. Město Kroměříž má k dispozici celý velký kontejner jmelí, a proto jsme se rozhodli tento vánoční symbol lidem věnovat," prozradila Daniela Hebnarová.

Zdrojem poměrně velkého množství jmelí jsou stromy z veřejného prostranství, které byly tímto cizopasníkem napadeny. „Nejvíce postižená byla památná lípa, která roste na návsi s obci Trávník. Museli jsme ji ošetřit a provést na ní redukční řez, který zlepší její vitalitu. Vzhledem k předvánočnímu období byla otázka, jak se jmelím naložíme, vyřešena poměrně rychle," uvedl Martin Posolda z odboru služeb, která má péči o městskou zeleň na starosti.

Pokud tedy přijdete v pátek odpoledne na kroměřížské náměstí, dostanete zdarma z rukou starostky kytičku jmelí s přáním prožití krásných Vánoc. Přestože je ale zásoba jmelí dostatečná, není neomezení. Dárek tedy může radnice zaručit jen do vyčerpání zásob. Samotné adventní trhy však potrvají až do 23. prosince.

 

Sdílejte článek

Tisknout článek