Radnice své občany obdaruje kytičkou jmelí

| 12.12.2012 |

Kroměříž – Malý dárek věnuje kroměřížská radnice všem občanům města, kteří v pátek 14. prosince odpoledne zavítají na Velké náměstí. V 15 hodin tu starostka Daniela Hebnarová slavnostně zahájí 1. městské adventní trhy a zároveň každému občanovi daruje kytičku jmelí. „Traduje se, že má-li jmelí přinést lidem opravdu štěstí, musí být darováno. Město Kroměříž má k dispozici celý velký kontejner jmelí, a proto jsme se rozhodli tento vánoční symbol lidem věnovat," prozradila Daniela Hebnarová.

Zdrojem poměrně velkého množství jmelí jsou stromy z veřejného prostranství, které byly tímto cizopasníkem napadeny. „Nejvíce postižená byla památná lípa, která roste na návsi s obci Trávník. Museli jsme ji ošetřit a provést na ní redukční řez, který zlepší její vitalitu. Vzhledem k předvánočnímu období byla otázka, jak se jmelím naložíme, vyřešena poměrně rychle," uvedl Martin Posolda z odboru služeb, která má péči o městskou zeleň na starosti.

Pokud tedy přijdete v pátek odpoledne na kroměřížské náměstí, dostanete zdarma z rukou starostky kytičku jmelí s přáním prožití krásných Vánoc. Přestože je ale zásoba jmelí dostatečná, není neomezení. Dárek tedy může radnice zaručit jen do vyčerpání zásob. Samotné adventní trhy však potrvají až do 23. prosince.