Radnice přispěje řidičům z problémových lokalit na parkování

| 21.09.2006 |

Kroměříž – Kroměřížská radnice přispěje občanům města, kteří projevili zájem o dotované parkování v soukromých krytých garážích u Domu kultury. Radnice jim uhradí padesát procent měsíčních nákladů, které činí tisíc korun za jedno vozidlo s tím, že upřednostněni budou  majitelé aut z ulic Spáčilova, Denkova, Úprkova, U Rejdiště, Oskol a Kostnická. Právě v těchto lokalitách se obyvatelé potýkají s nedostatkem parkovacích míst a své požadavky formulovali i v petici zaslané vedení radnice. 
Samotnému rozhodování o tom, zda schválit či neschválit uzavření smlouvy o pronájmu parkovacích míst v krytých garážích předcházel průzkum zájmu občanů o tuto možnost. „O parkování projevilo v případě poskytnutí padesátiprocentní dotace zájem celkem dvaašedesát občanů. Jednačtyřicet jich bydlí přímo v uvedených ulicích, jednadvacet v ostatních lokalitách ve městě," uvedl vedoucí odboru služeb Lambert Hanzal.
Zastupitelé města nakonec schválili uzavření smlouvy za cenu tisíc korun měsíčně za vozidlo, z níž pět set korun bude hrazeno z rozpočtu kroměřížské radnice. Smlouva, která bude sepsána prozatím na jeden rok, počítá s pronájmem padesáti parkovacích míst. Vzhledem ke značnému zájmu o tuto službu budou upřednostněni vlastníci vozidel bydlící ve uvedených problémových ulicích. Při plně využité kapacitě parkovacích míst by město uhradilo pronajímateli ročně 300 tisíc korun, což někteří občané kritizují. Podle místostarosty Petra Sedláčka by ale město stejně muselo problémy s parkováním řešit, což by si vyžádalo mnohem větší investice. „Vybudování jednoho parkovacího místa ve městě přijde na sto tisíc korun a navíc jsme omezeni prostorovými možnostmi," uvedl na jednání zastupitelů Sedláček.
Zmírnění potíží s parkováním v problematické části města očekává radnice nejen od dotovaného parkování v soukromých krytých garážích, ale  také od 43 nových parkovacích míst ve Spáčilově ulici, které nechala vybudovat v uplynulých týdnech.

Sdílejte článek

Tisknout článek