Radnice ocenila autory nejkrásnější květinové výzdoby ve městě

| 04.12.2008 |

Kroměříž – Tradiční anketu hledající nejkrásnější květinovou výzdobu v Kroměříži vyhodnotila ve středu 3. prosince kroměřížská radnice. Anketa nazvaná Kvetoucí Kroměříž si klade za cíl najít taková okna, balkony, ale například i okolí budov, jejichž květinová výzdoba se vymyká běžné praxi. S obyvateli, jejichž „kvetoucí okna“ byla do ankety navržena, se setkali představitelé města v kanceláři starosty, poděkovali jim za iniciativu a předali drobné dárky.

„Tímto setkáním se snažíme poděkovat lidem, kteří vnímají město jako místo pro vlastní tvůrčí nápady v oblasti květinové výzdoby a nečekají jen na to, až jim někdo pěkné okolí vytvoří či až jim někdo poseče před domem trávník. Naopak, ke zkrášlení města přispívají svým dílem,“ poznamenala místostarostka Olga Sehnalová. Podle ní oken a balkonů vyzdobených květinami rok od roku přibývá, přičemž tento trend radnici samozřejmě těší.

Návrh na ocenění vlastního nebo cizího květinami vyzdobeného okna, balkonu, předzahrádky či interiéru veřejně přístupné budovy mohl podat každý občan města. Jedinou podmínkou byla místní příslušnost soutěžící výzdoby ke Kroměříži a přidruženým obcím. Mezi šestnácti nominovanými nebyl záměrně vybrán žádný vítěz, protože všechny návrhy byly velmi pěkné a pořadatel je vnímá jako zcela rovnocenné.

 

Seznam oceněných osob:

 

Jiří Novák, Stoličkova 58, KM

Lenka a Miroslav Doubravovi, Havlíčkova 3717/79, KM

Mgr. Soňa Pyšňaková, Štěchovice 1358/16

Emilie Šebestíková, Kazimíra Rudého 3816

Ing. Alena Frgalová, K. Světlé 3437/22, KM

Martina Vítková, Višňová 4220, KM

Stanislav a Hana Vrzalovi, Jiráskova 1125/3, KM

Bc. Zita Nováková, Požárníků 320/2H, Vážany

Ing. Stanislava Šálková, Za Oskolí 589/16, KM

Dobromila Veselá, farnost P. Marie, Riegrovo nám. 165

Ing Vladimíra Zemanová, Štěchovice 1358/16, KM

Azylový dům Kroměříž, Karel Malenovský, Purkyňova ul.

Lecián Josef, Kotojedská 780/54, KM

Zdeněk Doležel, Vrchlického 708, KM

Marcela Punová, Na Sádkách 3478, KM

Jaroslav Koreš, Na Sádkách 3478, KM

Sdílejte článek

Tisknout článek