Radnice neziskovým organizacím rozdělí přes osm milionů

| 19.12.2007 |

Kroměříž – Nadcházející rok 2008 bude v Kroměříži přelomovým co se týče způsobu přidělování dotací právnickým a fyzickým osobám z městského rozpočtu. Už v průběhu letošního roku zdejší radnice zavedla nový systém pravidel pro poskytování financí z městské pokladny a na podzim začali zájemci zasílat první žádosti, které byly vyhodnoceny a ve čtvrtek 13. prosince předloženy zastupitelům ke schválení. Celkem radnice mezi žadatele rozdělí 8,8 milionu korun.

Podle kroměřížského starosty Miloše Malého by měl nový systém stanovit jasná pravidla, aby žadatelé věděli, jaký objem financí je pro ně k dispozici, jakým postupem a v jakých dotačních titulech o ně mohou žádat. „Radnici každoročně v určitý okamžik zaplavilo množství žádostí o finanční příspěvky, jejichž spektrum bylo až příliš široké a nepřehledné. My ale chceme mít v rukou pro poskytování dotací pevně a jasně stanovené podmínky," vysvětlil Miloš Malý.

Ani nový systém ovšem není sestaven tak, aby uspokojil všechny žadatele. „Uchazeči o městské dotace zaslali celkem 201 žádost, přičemž celkem po radnici požadovali 20 milionů 478 tisíc korun. Rozdělit ale můžeme jen 8,8 milionu korun," sdělil starosta. Návrhy konkrétního rozdělení dotací zpracovaly na základě žádostí jednotlivé komise rady města a po doporučení radních o konečném rozdělení rozhodli zastupitelé. „V rámci činnosti komisí jsme získali ještě další informace o tom, jak je třeba nový systém doplnit. Pro rok 2009 už budou tyto poznatky do pravidel zapracovány a systém by měl být ještě kvalitnější," dodal starosta.

 

Sdílejte článek

Tisknout článek