Radnice nemocnici přispěla na zakoupení nových přístrojů

| 10.11.2006 |

Kroměříž - Provoz nového rentgenového přístroje byl v úterý 7. listopadu slavnostně zahájen v oddělení radiodiagnostiky Nemocnice v Kroměříži. Nová moderní technika nahraní tu stávající, která nemocnici sloužila již více než dvě desetiletí, ovšem nevyhovovala již nárokům kladeným na dnešní péči. Nemocnice od nového přístroje, na jehož pořízení významným podílem přispěla i kroměřížská radnice, očekává především zkvalitnění péče o pacienta.
„Jsem velmi rád, že dochází k další obměně přístrojového vybavení v našem oddělení. Když jsme nový přístroj Protheus vybírali, vzali jsme si inspiraci ve Fakultní nemocnici Olomouc, kde mají dva takové stroje a jsou s nimi velmi spokojeni," poznamenal primář oddělení radiodiagnostiky Ladislav Hronec. Podle něj bude nový přístroj umístěn na nejvíce zatíženém pracovišti, kterým ročně projde asi 25 tisíc lidí. „Co do počtu je to prakticky celé město Kroměříž. Je jasné, že zde pracující přístroj musí být kvalitní a velmi spolehlivý," dodal primář.
Nový rentgen kroměřížská nemocnice pořídila za necelé dva miliony korun. Radnice jí přitom přispěla částkou přesahující šest set tisíc korun. Vedle tohoto zařízení však město nemocnici poskytlo finance i na zakoupení dalších šesti moderních přístrojů v celkové hodnotě  2 miliony 440 tisíc korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek