Radnice i hokejisté chtějí získat peníze na opravu zimního stadionu

| 20.11.2007 |

Kroměříž – Zimní stadion v Kroměříži by se mohl v příštím roce dočkat opravy střechy, která je již delší dobu ve velmi špatném stavu a nutně potřebuje rekonstrukci. Občanské sdružení Hokejový klub Kroměříž, které má objekt v pronájmu od zdejší radnice, usiluje o získání osmimilionové dotace od ministerstva školství, mládeže a sportu. Zbývající třetinu z celkových nákladů bude muset poskytnout kroměřížská radnice z vlastních zdrojů.

„V současné době je střecha zimního stadionu ve velmi špatném stavu. Celkové náklady na opravu odhadujeme na dvanáct milionů korun, ovšem na to, abychom financovali celou opravu sami, nedisponuje náš rozpočet potřebnou částkou," vysvětlil kroměřížský starosta Miloš Malý. Prostředky z ministerstva školství však nemůže získat město, ale jen nezisková organizace, a to s podmínkou, že část nákladů dofinancuje právě radnice. „Způsob opravy prostřednictvím dotace z ministerstva, která by byla poskytnuta občanskému sdružení a zbývající část dofinancována z rozpočtu města, se nám jeví jako velmi výhodná. Zastupitelé města již proto na svém jednání vyjádřili souhlas s dofinancováním opravy v objemu čtyř milionů korun z rozpočtu města. Přestože se bude o přidělení dotace rozhodovat až v příštím roce, už nyní musí být náš příslib v žádosti uveden," dodal starosta.

Zchátralý zimní stadion získala radnice do svého vlastnictví ve veřejné dražbě v červnu roku 2006. Hned poté město investovalo více než milion dvě stě tisíc korun do okamžitého odstranění havarijního stavu střechy. Bez celkové rekonstrukce, a to nejen střechy, ale například i chladicího systému a dalšího vybavení, se však zimní stadion neobejde.

Sdílejte článek

Tisknout článek