Radnice chce zájemce o vojenské objekty zaujmout snížením cen

| 11.11.2005 |

Kroměříž  - Bývalý vojenský lazaret v Kroměříži je stále ve vlastnictví kroměřížské radnice. Ta sice usiluje o prodej tohoto areálu, který město začátkem letošního roku zdědilo po odchodu armády, ovšem stále se nenašel kupec. Totéž platí i v případě velké třípodlažní budovy v Žižkových kasárnách. Kroměřížští zastupitelé se proto ve čtvrtek 10. listopadu rozhodli opět upravit podmínky prodeje.
Kromě změn v termínech podání žádostí o účast ve výběrovém řízení a složení kaucí upravili zastupitelé i cenu nabízených objektů. Areál lazaretu město nabízí na minimální kupní cenu 15 milionů korun, přičemž kauce činí jeden milion korun. Třípodlažní budova v Žižkových kasárnách je na prodej za pět milionů korun a zájemce o koupi musí složit kauci ve výši pěti set tisíc korun. V obou případech je tedy kupní cena nižší než doposud. „Předpokládáme, že nižní cena zvýší zájem. A přihlásí-li se více zájemců, je reálné, že se cena při licitaci v rámci prodeje opět zvýší,“ uvedl místostarosta Kroměříže Petr Sedláček.
 Za snížením ceny je ovšem i snaha města zachovat hodnoty, které jsou v případě opuštěných domů vždy ohroženy kvůli chátrání. „Chceme se vyvarovat postupného chátrání objektů, případně i poškození ze strany vandalů. Proto je naší snahou, aby měly nemovitosti nového vlastníka co nejdříve. Pokud bychom měli případným škodám předcházet my, museli bychom objekt nákladně střežit.,“ vysvětlil Petr Sedláček s tím, že radnice se bude snažit zájemce oslovit i formou inzerce v celostátním tisku.
Kromě uvedených vojenských objektů radnice prodává i areál domova důchodců v ulici Na Kopečku. Toto zařízení se bude stěhovat do zrekonstruovaných prostor na Riegrově náměstí a město nemá v úmyslu stávající budovy nadále využívat. Kupní cenu areálu zastupitelé snížili na dvacet milionů korun, v platnosti i nadále zůstává složení milionové kauce. 
Podmínkou účasti zájemce ve výběrovém řízení je ve všech uvedených případech úhrada tisícikorunového administrativního poplatku a podání žádosti nejpozději do 7. prosince tohoto roku. Kauce musí být uhrazena na účet města nejpozději do 13. prosince.

Sdílejte článek

Tisknout článek