Prvňáčci dostanou od radnice reflexní přívěsky

| 24.08.2009 |

Kroměříž – Bezpečnější cestu do školy a zpět chce dopřát v prvních zářijových týdnech kroměřížská radnice všem dětem, které letos poprvé usednou do školních lavic. Aby byly v silničním provozu, zejména s blížícím se podzimem, lépe vidět, dostanou všichni prvňáčci ve školách zřizovaných městem nové reflexní přívěsky. S tímto preventivním krokem má město dobré zkušenosti už z uplynulých let, kdy v rámci projektu Bezpečná komunita dětem rozdávalo reflexní nášivky a pásky na ruku. Stejný projekt akci zastřešuje i letos.

Podle místostarostky Jarmily Číhalové jsou děti na silnicích ohroženy víc než ostatní chodci. „Jsou méně soustředěné a nedokážou ještě dobře odhadovat a předvídat. O to je důležitější, aby byly na silnici co nejlépe vidět. Světlé oblečení i školní brašna a boty s reflexními doplňky mohou učinit jejich každodenní cestu do školy a ze školy bezpečnější,“ uvedla Jarmila Číhalová. Podle ní ze statistik jasně vyplývá, že fluorescenční materiály jednoznačně zvyšují viditelnost za denního světla i za soumraku. „Nechali jsme si vyrobit 350 reflexních přívěsků v podobě drobných hraček, takže se dostane na každého z letošních 275 prvňáčků a ještě budeme mít rezervu pro různé soutěže a odměny pro ostatní děti,“ dodala místostarostka Číhalová. Pořízení přívěsků přišlo na 21 tisíc korun, které radnice zaplatila z dotace ministerstva zdravotnictví v rámci projektu Podpora zdraví.

Další preventivní aktivitou města na poli zvýšení bezpečnosti školáků v silničním provozu na začátku školního roku je každoroční hlídkování strážníků městské policie u frekventovaných přechodů pro chodce. Letos poprvé navíc budou moci školáci a studenti využívat po celé září bezplatných služeb městské hromadné dopravy.

Sdílejte článek

Tisknout článek