Předvánoční koncerty nabízejí pestrý výběr včetně Karla Gotta

| 25.11.2008 |

Kroměříž – Čas vánočních svátků se neúprosně blíží a s ním i období zajímavých kulturních akcí. Značný zájem veřejnost pravidelně projevuje o vánoční koncerty nejrůznějších žánrů. O tom, že je letos z čeho vybírat, svědčí i následující výčet nejzajímavějších koncertů, které se během adventu uskuteční v Kroměříži.

Na první prosincový den připravil Klub Starý pivovar nevšední zážitek v podobě koncertu kapely Irish Dew. Tato známá česká kapela se nechala inspirovat hudbou vycházející z keltských kořenů a její koncert v Kroměříži začne v 19 hodin. Na stejném místě a ve stejnou dobu, jen o den později, bude na programu folkový koncert Zdeňka Hamříka a Petra Rímského. Ve středu 6. prosince se kostele Panny Marie v Kroměříži uskuteční benefiční koncert Dívčího pěveckého sboru Střední pedagogické školy Kroměříž se sbormistrem Janem Štěpánkem. Výtěžek koncertu, který začíná rovněž v 19 hodin, půjde ve prospěch léčení onkologických onemocnění v nemocnici v Brně. Tradiční folkové Vánoce nabízí i letos kroměřížský Dům kultury. Ty letošní se konají v pondělí 8. prosince od 18.30 hodin a vystoupí na nich kapela Fleret s Jarmilou Šulákovou.

Ve středu 10. prosince se oděje do slavnostního hávu kroměřížský zámek. Vánoce na zámku začnou v 10 hodin řemeslným jarmarkem a od 14,30 hodin budou pokračovat na nádvoří programem žáků a studentů kroměřížských škol. Stranou nezůstanou ani studenti Konzervatoře P.J. Vejvanovského, kteří si na úterý 16. prosince od 19. hodin připravili Předvánoční koncert v Domě kultury. Mimořádnou atmosféru přinese 19. prosince i jedinečný koncert BIG BANDu Felixe Slováčka a jeho hostů, mezi nimiž bude nejen Monika Absolonová, Leona Machálková či Felix Slováček junior, ale dokonce i Karel Gott. Koncert se uskuteční v Domě kultury od 19 hodin.

Sdílejte článek

Tisknout článek