Pozvánka na svatomartinské hodování

| 01.11.2016 |

Město Kroměříž společně s Domem kultury v Kroměříži připravilo pro všechny milovníky svatomartinského hodování bohatý program, který je v letošním roce rozdělen do dvou dnů.

Ve čtvrtek 10. listopadu 2016 bude hodování zahájeno v 18 hodin průvodem sv. Martina od kostela sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí. Odtud pak průvod půjde Kovářskou ulicí na Velké náměstí, kde bude následovat program pro děti, který připravili dobrovolníci z farnosti od sv. Mořice za podpory města Kroměříže. Lampiony, které mohou sv. Martinovi posvítit na cestu, vezměte sebou!

V pátek 11. listopadu 2016 se hodování přesune na Hanácké náměstí, kde proběhne tradiční Svatomartinský jarmark. Ten v 11 hodin a 11 minut zahájí starosta města Jaroslav Němec slavnostním otevřením první lahve Svatomartinského vína.

Těšit se můžete na svatomartinské i zabíjačkové speciality, pochoutky a delikatesy k bohaté nabídce vín. K poslechu zahraje cimbálová muzika.

Během jarmarku budou připraveny také atrakce pro děti.  Vstup zdarma.