Podél Moravy úspěšně roste cyklostezka z Kroměříže do Kvasic

| 01.09.2009 |

Kroměříž – Mezi Kroměříží a Kvasicemi vrcholí výstavba nové cyklostezky, která bude součástí evropské cyklistické sítě Euro Velo vedoucí od Baltu k Jadranu. Práce byly zahájeny letos v dubnu a do konce roku by měla být hotova stavební část projektu. Budování cyklostezky je přitom jednou z největších investičních akcí tohoto roku v Kroměříži.

Podle manažerky projektu Ivety Staňkové práce začaly v dubnu vyměřením trasy a zemními pracemi. „Následovalo zpevňování terénu, pokládka obrubníků, hotová je i lávka přes potok Kotojedka,“ uvedla Iveta Staňková. Podle ní je již v kilometrovém úseku ve směru od Trávnických Zahrádek položen i živičný povrch. V ostatních částech celého více než pětikilometrového úseku se však stále naplno pracuje. „Stavební práce budou hotové do konce letošního roku. Na jaře dojde ještě k úpravě zeleně a instalaci odpočívek, dopravního značení a dalšího mobiliáře. Hotovou cyklostezku bychom měli předat do užívání v dubnu,“ prozradila Iveta Staňková.

Cyklostezka povede z Kroměříže podél pravého břehu řeky Moravy až k fotbalovému hřišti v obci Kvasice. Celkové náklady na výstavbu dosahují téměř částky 30 milionů korun. Stěžejní část, konkrétně 24,3 milionů, pokryje evropská dotace v rámci Regionálního operačního programu Střední Morava, kterou získalo město Kroměříž. Obec Kvasice spolufinancuje stavbu částkou 1 milion 300 tisíc korun a zbývající sumu 4,2, milionu korun hradí kroměřížská radnice ze svého rozpočtu. Dotaci na tento projekt přislíbil i Státní fond dopravní infrastruktury.

Sdílejte článek

Tisknout článek