Orbis pictus: návštěvnost překonala hranici deseti tisíc lidí

| 26.07.2007 |

Kroměříž – Desetitisícího návštěvníka přivítali ve čtvrtek 26. července organizátoři unikátní expozice Orbis pictus v Kroměříži. Krátce po desáté hodině dopoledne se jím stala rodina Vybíralova, která bydlí pochází přímo z Kroměříže a na výstavu včera zavítala s cílem zpestřit si prázdninové chvíle. „Přišli jsme se podívat, co vše expozice obsahuje. Dílo Orbis pictus známe, víme kdo ho vytvořil, ale velmi nás zajímal obsah výstavy. Navíc jsou prázdniny a tedy dobrá příležitost na podobné návštěvy,“ prozradila Jana Vybíralová, podle níž je expozice velmi zajímavá, a to především pro děti, i když i dospělým má mnoho co říci.

Expozice Orbis pictus, je od konce června instalována v historických prostorách Květné zahrady v Kroměříži a bývá označována za kulturní událost letošního roku ve městě. V centrální rotundě i ve velké kolonádě najdou návštěvníci originální zvukové, optické či pohybové nástroje, které v člověku probouzejí chuť zkoušet, objevovat a hrát si. Samotný název výstavy s výstižným podtitulem Brána do světa tvořivé lidské fantazie většině lidí připomene proslulé Komenského dílo a právě to bylo záměrem kolektivu výtvarníků a umělců v čele s Petrem Niklem. Věrni heslu škola hrou připravili jedinečný projekt, který je, jak Petr Nikl uvádí, zaměřen především na kreativní poznávání světa i sebe sama skrze vlastní smysly. Výstava je otevřena denně od 10 do 18 hodin a potrvá až do 26. srpna.

 

Vstupné

Děti (od 6 do 15 let) 20,- KčStudenti (od 15 do 25 let) 35,- KčSenioři, ZTP (nad 60 let) 35,- KčOstatní dospělí 60,- KčRodinné vstupné ( 2 dospělí + max.3 děti do 15 let) 120,- KčDěti do 6 let zdarma

Sdílejte článek

Tisknout článek