Olga Sehnalová rezignovala na funkci místostarostky, nahradí ji Marek Šindler

| 16.09.2009 |

Po 11 letech strávených prací pro město Kroměříž se místostarostka Olga Sehnalová vzdala své funkce ve vedení města. Nově zvolená europoslankyně tak učinila na jednání Zastupitelstva města Kroměříže ve čtvrtek 10. září. Olga Sehnalová tímto aktem splnila slib, který avizovala hned po úspěšných eurovolbách. Ještě téhož dne zastupitelé zvolili do uvolněné funkce dosavadního radního Marka Šindlera (ČSSD).

„Práce v Evropském parlamentu je časově hodně náročná a s funkcí místostarostky ji nelze dost dobře skloubit. Netajím se ale s tím, že po téměř jedenácti letech se mi bude loučit hodně těžko,“ poznamenala Olga Sehnalová. „Zažila jsem tři různé starosty, různá období a v nich dobré i špatné chvilky. Z těch špatných nemůžu nevzpomenout nezahájení topné sezony v roce 2000, odchod vojenské posádky z města, devastující vichřice v roce 2002, téměř se opakující povodně a spoustu dalších. Musím však připomenout i ty příjemné věci, jako jsou začátky regenerace sídliště Zachar, která pozvolna přerostla v dnešní Integrovaný plán rozvoje města a regeneraci ostatních sídlišť ve městě, určitě bych vzpomněla i úspěchy, kterých jsme dosáhli v bezbariérovosti města apod.,“ prozradila Olga Sehnalová.

S prací pro kroměřížskou radnici a zdejší občany však současná europoslankyně rozhodně nekončí. „Zůstávám členkou městského a krajského zastupitelstva a členkou řady komisí rady města. Vzhledem k tomu, že v rámci Evropského parlamentu jsem členkou Výboru pro dopravu a cestovní ruch, pro město může být přínosem, když se stejné agendě budu věnovat i v rámci radnice, pokud to mí kolegové budou akceptovat,“ uvedla Sehnalová.

Ještě na témže jednání zastupitelé zvolili nového místostarostu, kterým se stal stávající člen Rady města Kroměříže, čtyřiačtyřicetiletý Marek Šindler. Uvolněné místo mezi radními po něm obsadil Jan Slanina (ČSSD).

Sdílejte článek

Tisknout článek