Radnice spustí novou podobu webových stránek, do testování zapojí veřejnost

| 26.09.2014 |

Nepřehlédněte

V pondělí 29. září spustí kroměřížská radnice ve zkušebním provozu novou podobu městských webových stránek. Nová internetová prezentace města Kroměříže je výsledkem práce týmu pracovníků úřadu, zastupitelů, ale i externích odborníků. Jejich snahou bylo vytvoření jednoduchých, přehledných a uživatelsky vstřícných stránek, které se co nejvíce přiblíží současným potřebám uživatelů, ale i města samotného. Na vytvoření nové podoby webu města, která i nadále zůstává na doméně www.mesto-kromeriz.cz, byla z rozpočtu města vyčleněna částka 300 tisíc korun. Nová podoba webu bude během pátečního odpoledne dostupná na adrese : http://nove.mesto-kromeriz.cz/

Veřejnou zakázku vypsanou na jaře roku 2014 vyhrála brněnská firma OmegaDesign s.r.o., dodavatelem grafiky a šablon pro nový web je místní sdružení webdesignerů Hexadesign. Nový web tvoří redakční systém Typo3 v aktuální verzi, je navržen jako plně responzivní  a tedy respektující všechny aktuální potřeby a nové trendy v oblasti webového obsahu. Podporuje nejen tradiční prohlížeče (IE, FireFox, Chrome) v posledních verzích, ale i mobilní klienty a tablety. Pro provoz webového serveru má město Kroměříž pronajatý virtuální počítač u společnosti Wedos. 

Příprava nasazení nového webu a částečná výměna existujících dat proběhla v průběhu léta. Ke konci srpna byl web v souladu s harmonogramem předán do interního testování a nyní, koncem září, spouští radnice web do veřejného zkušebního provozu, během kterého je třeba postupně doplnit a zkorigovat zbývající obsah a otestovat funkčnost i orientaci na samotných uživatelích. Radnice proto vyzývá všechny uživatele webu, aby své připomínky, postřehy a dojmy sdělili na adresu web@mesto-kromeriz.cz, nebo přímo pracovníkům radničního oddělení informatiky. 

Sdílejte článek

Tisknout článek