Pokud chcete pálit klestí, oznamte to hasičům

| 29.04.2016 |

Nepřehlédněte

Upozorňujeme občany, že Hasičský záchranný sbor (HZS) Zlínského kraje má na svých internetových stránkách spuštěnou aplikaci, která mimo telefonické oznámení umožňuje nahlásit občanům i firmám pálení klestí a odpadu prostřednictvím internetu.

„V poslední době se navyšuje počet telefonátů o kontrolovaném pálení, kterých hasiči přijímají až několik desítek denně. Proto jsme spustili internetovou aplikaci paleni.hzszlk.eu “, vysvětlil Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

Aplikace na stránkách www.hzszlk.eu usnadňuje a zdokonaluje evidenci pálení klestí a snižuje tak počet zbytečných výjezdů hasičů.

Uživatel vyplní do formuláře příslušnou obec, datum a čas pálení, jméno zodpovědné osoby, název zodpovědné organizace, telefon, dále přesné místo a způsob zajištění. V další části upřesní místo podle mapy.

Odesláním vyplněného formuláře je pálení zaevidováno na Krajském operačním a informačním středisku HZS Zlínského kraje. Evidence slouží pro ověření místa pálení pro případ, že ve stejném prostoru bude ohlášen požár.

Je však nutné upozornit, že hasiči pálení nepovolují!

„Tento způsob hlášení šetří čas i obsluze operačního a informačního střediska, zejména v sezoně, kdy hasiči během řešení mimořádných událostí přijímají telefonáty o kontrolovaném pálení“ dodal Pavel Řezníček.

Pro občany platí, že jim hasiči hlášení důrazně doporučují, pro firmy je to povinnost.
 

Sdílejte článek

Tisknout článek