Nová zelená úsporám – konzultační místo v Kroměříži už naposled

| 11.09.2014 |

Nepřehlédněte

Všichni vlastníci a stavebníci rodinných domů, kteří chtějí získat informace nebo podat žádost o státní podporu z programu Nová zelená úsporám, mají poslední příležitost získat informace přímo v Kroměříži.

Ve středu 17. září v době od 13 do 17 hodin bude v prostorách živnostenského úřadu v radniční budově B na Husově náměstí opět k dispozici pracovník Státního fondu životního prostředí a všem zájemcům o státní příspěvek poskytne cenné rady a informace. Vzhledem k tomu, že k 30. 10. končí příjem žádostí o dotaci, bude tento konzultační den v Kroměříži už poslední. V případě, že by byl termín pro příjem žádostí prodloužen, budou radnice se Státním fondem životního prostředí uvažovat o obnovení této služby.

Dotace z programu je určena na stavební úpravy, které sníží spotřebu energie v domech (zateplení, výměna oken). Je podporována také výměna hlavního lokálního zdroje tepla na tuhá nebo vyjmenovaná kapalná fosilní paliva za efektivní, ekologicky šetrné zdroje, např. za kotel na biomasu, krbová kamna na biomasu, tepelné čerpadlo, plynový kondenzační kotel), instalace solárních termických systémů a instalace nuceného větrání se zpětným získáváním tepla, stavba domů s nízkými energetickými nároky (pasivní domy).

Pokud někdo má zájem o informace, ale nebude moci ve středu 17. 9. přijít na kroměřížský městský úřad, může samozřejmě využít bezplatnou linku pro Novou Zelenou úsporám 800 260 500, mail info@sfzp.cz nebo navštívit kancelář Státního fondu životního protřídí ve Zlíně, na adrese Budova 51, J.A.Bati 51 vždy v pondělí 12,30 – 17,00 a ve středu v 8,00-11,30 a 12,30 – 17,00 hodin.

Sdílejte článek

Tisknout článek