Nemocnice na radnici pokřtila svou publikaci

| 16.12.2011 |

Publikaci s názvem 100 let Kroměřížské nemocnice představil ve středu 14. prosince veřejnosti ředitel Pavel Calábek. Slavnostního křtu, který se konal v obřadní síni kroměřížské radnice, se zúčastnila řada významných hostů, mezi nimiž nechyběl také náměstek hejtmana Jaroslav Drozd a kroměřížský radní Marek Šindler. Rolí kmotrů se ujali vnuk prvního ředitele Milan Roch a zpěvačka Gabriela Gunčíková.

„Nová publikace mapuje průřezově stoletou historii Kroměřížské nemocnice i první rok jejího dalšího století. Prostor dostala také jednotlivá oddělení, která se čtenářům představují jednak svou historií a tradicí, ale také seznamují s jejich činností,“ popsal ředitel nemocnice Pavel Calábek. Několik stran je také věnováno vzpomínkám bývalých zaměstnanců i připomenutím slavnostního galavečera, který se konal ke stému výročí loni na podzim. Celou publikaci navíc doplňují dobové i současné fotografie ze života nemocnice.

Publikace byla vydána díky finančnímu přispění mnoha organizací a jendotlivců, mezi něž patří Zlínský kraj, město Kroměříž, VaK Kroměříž, Město Holešov, Barum Continental, Slovácké strojírny Uherský Brod, Všeobecná zdravotní pojišťovna, Realitní společnost Zvonek, MUDr. Olga Sehnalová, MBA, Mgr. Miloš Malý a Ing. Pavel Calábek.

Zdroj: tisková zpráva Kroměřížské nemocnice