Mladí výtvarníci otevřou nově vyzdobené hřiště

| 20.11.2006 |

Kroměříž – Kroměřížská Základní umělecká škola a zdejší radnice připravují na středu 22. listopadu slavnostní symbolické otevření hřiště nazvané Moře za poštou. Až dosud se jednalo o ne příliš vzhledný a útulný prostor mezi panelovými domy a hlavní poštou na kroměřížském sídlišti Oskol. Před několika týdny si ho však vyhlédli mladí výtvarníci z umělecké školy a proměnili jej v pestrobarevnou galerii obrázků. Nové prostředí chtějí žáci, umělecká škola i radnice slavnostně otevřít a pokřtít. 
S nápadem jak zvelebit a vyzdobit asfaltový povrch se odbor služeb kroměřížské radnice obrátil na výtvarný obor umělecké školy. Jeho učitelé dali hlavy dohromady a navrhli zajímavé motivy skákacích panáků a moře s rybami. „Asi třicet talentovaných dětí v průběhu září podle návrhu štětci a válečky a za použití speciální barvy na asfalt převedlo myšlenku na vyčištěný povrch," uvedl Martin Posolda z odboru služeb kroměřížské radnice.
Vernisáže, která se uskuteční ve středu 22. listopadu v 14.30 hodin, se zúčastní autoři motivů a kreseb, jejich rodiče, vedení Základní umělecké školy Kroměříž a představitelé kroměřížské radnice.

Sdílejte článek

Tisknout článek