Místo dětí zamíří o prázdninách do kroměřížských škol řemeslníci

| 29.06.2005 |

Kroměříž – V kroměřížských základních a mateřských školách bude o prázdninách rušno. Jako každým rokem v létě zde bude radnice, která je zřizovatelem těchto zařízení, provádět údržbu a rekonstrukce. Zatímco dětem začínají dny volna, řemeslníky čeká spousta práce, kterou musejí stihnout dříve než školáci zase usednou do lavic.

Město přitom letos hodlá do rekonstrukcí investovat větší objem peněz, než tomu bylo v uplynulých letech. „V menším či větším rozsahu se bude pracovat téměř ve všech školách a školkách. Už teď se na budově Střediska volného času Šipka opravuje fasáda, vyměňují okna a rekonstruuje sociální zařízení, ve školách se práce rozběhnou s nástupem prázdnin,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje města Josef Koplík.

Největších oprav se letos dočkají čtyři základní školy a stejný počet škol mateřských. „V Základní škole Zeyerova dojde k rekonstrukci kuchyně a zateplení fasády, školu na sídlišti Zachar čeká rekonstrukce sociálního zařízení a prosklených stěn v tělocvičně. Výměnu oken provedeme ve školách v ulici Mánesova a v ulici U Sýpek, kde je v plánu také zateplení budovy,“ popsal práce v základních školách Koplík.

V mateřských školách podle něj budou probíhat podobné úpravy. „V Mateřské škole Spáčilova dojde k rekonstrukci školní kuchyně, výměně oken a zateplení. Školku v Mánesově ulici čeká výměna oken. Pracovat budeme i v Mateřské škole Malý Val, kde je v plánu oprava sociálního zařízení, a ve školce v Páleníčkově ulici. Tam dojde k zateplení budovy a výměně oken,“ poznamenal vedoucí odboru rozvoje. V některých mateřských školách se s opravami nečekalo až na prázdniny a práce začaly dříve. „Týká se to těch zařízení, které přes léto zajišťují prázdninový provoz,“ vysvětlil místostarosta Kroměříže Petr Sedláček.

Každá z uvedených akcí si vyžádá investici přesahující milion korun. Celkem letos radnice na letní opravy škol vynaloží více než 35 milionů korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek