MHD bude vozit školáky a studenty po celé září zdarma

| 07.08.2009 |

Kroměříž – Bezplatných služeb městské hromadné dopravy budou moci během letošního září využívat školáci a studenti v Kroměříži. Zdejší radnice společně s Kroměřížskými technickými službami, které MHD provozují, připravila akci, jejímž cílem je nabídnout žákům základních a studentům středních škol možnost využívat po celý měsíc zdarma všech linek MHD. Snahou města je zajistit dětem bezpečnější cestu do školy v prvních týdnech po prázdninách.

Z hlediska bezpečnosti v dopravě bývá září vždy rizikovým měsícem. „Děti se vracejí z prázdnin a jejich pozornost je zaměřena spíše ještě na letní zážitky než na to, že by měli na cestě do školy dávat pozor na svou bezpečnost. Totéž mnohdy platí i o řidičích. Proto chceme rizika spojená s cestou do škol zmírnit alespoň tím, že školákům a studentům nabídneme zdarma služby městské hromadné dopravy,“ vysvětlil kroměřížský starosta Miloš Malý.

Školáci a studenti se budou moci zdarma vozit všemi linkami MHD v době od 1. do 30. září. Splňovat musejí jedinou podmínku – musejí vlastnit platnou čipovou kartu. „V praxi bylo možné tuto akci realizovat pouze za předpokladu vlastnictví platné čipové karty, která nesmí být nabitá. Musí na ní být nulový kredit, jinak by se po vložení do čtecího zařízení příslušná částka odečetla,“ vysvětlil ředitel Kroměřížských technických služeb Pavel Suchánek. Vlastníci nabitých čipových karet tedy mohou vyjezdit kredit do konce srpna a další si nabít například až v říjnu. Pokud si někdo bude kartu teprve pořizovat, lze si koupit pouze „prázdnou“ kartu a kredit nabít až po uplynutí uvedeného termínu. Veškeré podrobnosti o připravované akci se zájemci dozví v Předprodejní a informační kanceláři MHD na vlakovém nádraží, tel.: 573 331 476.

Bezplatné využívání služeb MHD není jedinou aktivitou města na poli prevence bezpečnosti dětí v prvních dnech školního roku. Pravidelným bezpečnostním opatřením bývá také přítomnost hlídek městské policie u přechodů na frekventovaných ulicích či předávání reflexních náramků a nášivek prvňáčkům v rámci projektu Bezpečná komunita.

Sdílejte článek

Tisknout článek