Městská policie kontrolovala mladistvé opilce i bezdomovce

| 21.03.2011 |

Kroměříž - Mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na podávání alkoholu mladistvým a bezpečnost ve městě připravili na noc z 18. na 19. březen strážníci Městské policie v Kroměříži. Středem pozornosti se opět stala největší diskotéka ve městě Disco Clubu Sladya její okolí. Noční akce se zúčastnila i starostka města Daniela Hebnarová, která si chtěla osobně situaci v problematickém zařízení zmapovat.

„Kontrolu jsme plánovali celý týden, abychom byli dobře připraveni na možná rizika," uvedl ředitel Městské policie Kroměříž Miloslav Skřebský, „Nasadili jsme nejvyšší možný počet strážníků a stav posílili o čtyři příslušníky státní policie." Samotná akce začala před páteční půlnocí krátkou pracovní poradou, na níž ředitel rozdělil konkrétní úkoly jednotlivým hlídkám, aby kontrola probíhala rychle, razantně a bez možnosti útěku účastníků diskotéky. Přestože chladné počasí a běžná diskotéka byly příčinou poměrně nízké návštěvnosti zařízení, i tak byli odhaleni čtyři mladistvé osoby, z toho tři dívky, které byly pod vlivem alkoholu. „Jedna dívka nadýchala 1,67 promile alkoholu. Celá čtveřice byla odvezena do budovy městské policie a operátor uvědomil rodiče o jednání dětí," upozornil na situaci šéf strážníků, podle něhož jsou prohřešky dívek stále častější a závažnější. „Chtěla jsem se osobně a na vlastní oči seznámit se situací, která na Sladech panuje. Toto místo je dlouhodobě problematické a nepřispívá k dobré pověsti města, ani k jeho bezpečnosti. Proto podobné kontroly budou určitě pokračovat a budou se jich tak jako teď účastnit i státní policisté," komentovala situaci starostka Daniela Hebnarová.

Noční akce městské policie pokračovala kontrolou objektů bývalých Rybalkových kasáren, jež jsou nyní ve vlastnictví soukromých firem. Zde strážníci v naprosto nehygienických podmínkách zadrželi sedm osob, z nichž většina se nacházela ve stavu silné opilosti. Na příkaz strážníků musely osoby neoprávněně obývané prostory opustit. „ Kontrola jen prokázala fakt, že situace s bezdomovci je otřesná jak po hygienické, tak i sociální stránce. Každopádně zkusíme jednat s majiteli, aby problém řešili a bezdomovcům neoprávněnému vstupu do svých objektů zabránili. Problém se bohužel zdaleka netýká jen budov v bývalých Rybalkových kasárnách, ale také například budovy na Hanáckém náměstí, kde je situace o to horší, že se chátrající stavba nachází přímo v centu města," dodala starostka.

Sdílejte článek

Tisknout článek