Město realizuje místní Agendu 21 a chystá kulatý stůl

| 09.11.2015 |

Nedělat jen správné věci, ale dělat je správně – to je hlavní důvod, proč v těchto dnech Kroměříž usiluje o vstup do kategorie D členství v síti Místní agendy 21 (MA21). Jedná se o mezinárodní program zavádění zásad udržitelného rozvoje na lokální úrovni, který je zakotven v dokumentu OSN – Agenda 21, k jehož naplňování se zavázaly desítky států včetně České republiky.

Není bez zajímavosti, že zastupitelstvo města se ke zmíněnému dokumentu přihlásilo již v roce 2001. „Byl jsem na prezentaci realizace MA21 v Kopřivnici a přesvědčil jsem se, že tato aktivita napomohla městu k jeho rozvoji. Díky systematickému zapojení veřejnosti se nastartovaly projekty, které přispěly ke snížení nezaměstnanosti, řešení dopravní situace ve městě či revitalizaci průmyslových areálů,“ řekl místostarosta Pavel Motyčka, který je zároveň pověřeným politikem MA21.

Protože se nejedná jen o deklarovanou snahu, i v Kroměříži jsou připraveny konkrétní aktivity pro zapojení obyvatel. V nejbližší době se uskuteční kulatý stůl pro veřejnost týkající se rozvojové lokality – prázdné budovy na Hanáckém náměstí. Proběhne ve čtvrtek 12. listopadu v 17.00 hodin v někdejším Posádkovém domě armády, Velehradská 625. Pro účastníky bude zajištěno občerstvení.

Sdílejte článek

Tisknout článek