Město pozemky neprodá kvůli veřejným zájmům

| 26.09.2007 |

Kroměříž – Několik žádostí o prodej pozemků k výstavbě rodinných domů zamítli kroměřížští zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek 6. září. Přestože obytnou výstavbu vedení města většinou podporuje, v tomto případě šlo o parcely, které už v minulosti zastupitelé odmítli prodat do soukromých rukou kvůli jejich veřejnému využití.

„Zastupitelstvo se v podstatě ztotožnilo s usnesením rady a rozhodlo záměry prodeje několika parcel nezveřejňovat,“ potvrdil místostarosta Petr Sedláček. Podle něj se vesměs jedná o parcely, které tvoří veřejné prostranství, veřejnou zeleň a v jednou případě je pozemek využíván jako dětské hřiště. „A to vše v lokalitách, které jsou stabilizované z hlediska obytné zástavby. V některých případech zde navíc územní plán výhledově počítá s návaznými komunikacemi, takže dokud se nevyřeší konkrétní trasy plánované komunikace, rozhodli jsme se, že pozemky prodávat nebudeme,“ sdělil Sedláček.

Žádosti o tyto pozemky už přitom radnice v minulosti projednávala. „Vždy se objeví noví žadatelé a my jim nemůžeme bránit v tom, aby svůj zájem o koupi pozemků projevili. Opět jsme si ale potvrdili, že náš nezájem o prodej je stabilní a pozemky v tuto chvíli na prodej nejsou,“ dodal místostarosta.

Sdílejte článek

Tisknout článek