Mafiánští kmotři se budou prohánět Kroměříží historickými vozy

| 04.08.2011 |

Kroměříž – Dobu věhlasného kmotra Al Capona si s trochou nadsázky připomenou milovníci historických vozidel v Kroměříži. Právě proto, že Chicago a vůbec celá Amerika se ve 20. letech minulého století proslavila nejen nechvalně proslulou mafií, ale i luxusními vozy, jedinečnou módou a neopakovatelným prostředím, alespoň část této atmosféry se v sobotu 6. srpna pokusí členové tamního Veterán klubu přenést do Kroměříže. Uskuteční se zde už 4. ročník srazu majitelů historických vozidel Veteránem nejen Kroměřížskem s podtitulem První oficiální sraz kmotrů.

Tradiční prezentace naleštěných krasavců představující motoristický průřez celým minulým stoletím spojená s orientačními a spanilými jízdami letos bude doplněna bohatým zábavným programem na Velkém náměstí. „Naší snahou bylo připravit přátelské a poutavé setkání nejen majitelů, ale i obdivovatelů automobilů, motocyklů a užitkových vozidel do roku výroby 1970. Novinkou je doprovodný program, který návštěvníkům nabídne zajímavou podívanou i v době, kdy budou veteráni mimo Velké náměstí," prozradil Marián vičík z Veterán klubu Kroměříž. Podle něj vede orientační jízda z Kroměříže nejen okresem Kroměříž, ale také okresy Přerov a Zlín, a její celková délka je přibližně 90 km.

Aktivní účastníci se začnou do městského centra sjíždět už v 9 hodin dopoledne tak, aby v 10 hodin mohla přehlídka oficiálně začít. Od jedenácti do 16 hodin se historické vozy vydají na zmíněnou orientační jízdu regionem a hned po návratu předvedou spanilou jízdu Kroměříží. Po celou tuto dobu budou na Velkém náměstí připravena divadelní, pěvecká i taneční vystoupení návštěvníci se budou moci naučit tanec charleston, uvidí módní přehlídku, jízdu dobových jízdních kol a vystřelí si z laserové pistole a chybět nebudou ani tématické soutěže a hry. A kdo navíc přijde oblečen ve stylu mafiánů či módy 20. let, získá zajímavé odměny. V 16.30 h pořadatel vyhlásí výsledky soutěže vetetánů a k závěrečné přehlídce vozů ještě zahraje Academic jazz band z Přerova.

 

Spolupořadatelem akce je potravinářský podnik Kmotr – Masna Kroměříž a jedním z partnerů i město Kroměříž.

Sdílejte článek

Tisknout článek