Lokalitu Na Sladovnách pohlídá nová kamera

| 25.11.2008 |

Kroměříž – Opatření, která by měla zvýšit pocit jistoty a bezpečí zdejších obyvatel, dokončuje v těchto dnech Městská policie v Kroměříži v ulici Na Sladovnách. V rámci programu prevence kriminality tu instaluje novou kameru monitorovacího systému a zároveň posiluje nedostačující pouliční osvětlení. Všechny tyto novinky jsou dalším krokem směřujícím k uklidnění situace v lokalitě s vyhlášenou diskotékou a s ní souvisejícími problémy.

Ředitel Městské policie v Kroměříži Miloslav Skřebský se netají tím, že důvodem instalace kamery je skutečně zkvalitnění veřejného pořádku v této lokalitě se specifickými problémy. „Kamera bude monitorovat ulici Na Sladovnách, kde se nachází diskotéka se známými problémy. Druhým opatřením je zkvalitnění a posílení veřejného osvětlení. Jednak abychom mohli lépe využít technických parametrů kamery, jednak kvůli lepšímu pocitu bezpečí obyvatel, kteří zde bydlí,“ uvedl Miloslav Skřebský. Podle něj už je zajištěna přenosová trasa pro kameru, v ulici přibyly dva nové sloupy veřejného osvětlení a další světla byla posílena tak, aby byl celý prostor více prosvětlen. „Přenosová trasa pro novou kameru je vzhledem k umístění lokality jedna z nejsložitějších, které jsme realizovali. Přesto se nám ale podařilo všechny technické požadavky zdárně vyřešit a nejpozději do konce listopadu bude systém plně funkční,“ vysvětlil šéf strážníků, který však také upozornil, že na technické novinky městská policie naváže i dalšími organizačními opatřeními směřujícími k tomu, aby byla situace pro zdejší obyvatele maximálně únosná. „Ani kamera ale není všelék na problémy. Přestože je statisticky dokázáno, že tento způsob prevence je nejefektivnější, žádné opatření technické či organizační nemůže nikdy přinést stoprocentní úspěch. Věříme však, že tento projekt situaci alespoň částečně uklidní,“ dodal Skřebský.

Celkové náklady na realizaci projektu se pohybují ve výši 1 milion 450 tisíc korun. Jako dotaci z programu prevence kriminality strážníci získali od ministerstva vnitra 690 tisíc korun, zbývající část uhradila z vlastního rozpočtu zdejší radnice. Monitorovací systém města Kroměříže zahrnuje i s novým bodem celkem 16 kamer a za dobu své existence pomohl odhalit tisíce přestupků, objasnit celou řadu trestných činů a v neposlední řadě prokazatelně působí preventivním efektem.

Sdílejte článek

Tisknout článek