Kvůli nadměrné konzumaci alkoholu museli strážníci několikrát zasahovat

| 08.12.2005 |

Kroměříž – Hned několika případy nadměrné konzumace alkoholu se museli v uplynulých dnech zabývat strážníci Městské policie v Kroměříži. Mezi alkoholem podroušenými osobami přitom byla vedle dospělých osob také mladistvá dívka, kterou opíjel její přítel rovnou na veřejném prostranství. Několik opilých dokonce musela odvézt záchranná služba.
Mladíka s nezletilou dívkou strážníci přistihli v jednom z kroměřížských parků, kam se pár odebral poté, co bylo dívce zřejmě znemožněno napít se na nedaleké diskotéce. To, co odmítl barman, nabídl přítel a slečna alkohol neodmítla. „Hlídka, která měla v lokalitě službu, dvojici při konzumaci alkoholu přistihla. Mladík musel za nalévání alkoholu nezletilé osobě zaplatit pokutu a jednání dívky bylo oznámeno rodičům,“ uvedl ředitel Městské policie Kroměříž Miloslav Skřebský.  Podle něj se jednalo o dívku s bydlištěm mimo Kroměříž, proto byli rodiče informováni písemně. „Pokud by nezletilá osoba pocházela z Kroměříže, byla by ještě ten večer předána přímo rodičům,“ vysvětlil Skřebský s tím, že pokud by se dívka takového jednání dopustila opakovaně, uvědomí městská policie sociální odbor radnice.
Městská policie v Kroměříži se ale v posledních dnech musela zabývat i prohřešky souvisejícími s alkoholovým opojením dospělých. „V poměrně krátké době jsme řešili pět případů, kdy byli dospělí silně podnapilí a ohrožovali sami sebe, ostatní obyvatele nebo bezpečnost silničního provozu,“ poznamenal šéf strážníků s tím, že v jednom případě si muž dokonce lehl přímo doprostřed vozovky. „Když hlídka zjistila, že se nejedná o nějaké zdravotní  problémy, ale opilost, doprovodila tohoto člověka domů.  „Strážníci muže předali rovnou do náruče jeho milované ženy a ta už určitě věděla, co s ním,“ podotkl Skřebský. V ostatních případech ovšem městští policisté volali zdravotníky a postižené osoby musely být transportovány na příslušné oddělení nemocnice kvůli podezření, že v důsledku silné opilosti mohou být ohroženy jejich životní funkce.

Sdílejte článek

Tisknout článek