Kvůli krizi radnice městský ples pořádat nebude

| 24.11.2009 |

Kroměříž – Již delší dobu se kroměřížská radnice zabývala myšlenkou uspořádat pro své občany městský ples. Hlavní myšlenou této akce bylo nabídnout veřejnosti další příležitost k zábavě spojené s tancem, o který je v poslední době ve městě značný zájem. Přestože se počítalo s tím, že první ročník akce by se mohl uskutečnit už v únoru příštího roku, městský ples se nakonec konat nebude. Důvodem jsou finanční krize dopadající na městskou pokladnu i rozporuplné reakce veřejnosti.

„Myšlenka uspořádat městský ples v nás zrála už od doby ustanovení toho zastupitelstva. Náš záměr počítal s akcí, která by zdejším lidem dala možnost setkat se, pobavit se a dala vniku nové tradici, jak bývalo zvykem již za první republiky," vysvětlil starosta Miloš Malý. Podle něj však záměr ve městě vyvolal rozporuplné reakce jak mezi obyvateli města, tak mezi členy radniční kulturní komise. „Podle kulturní komise je to sice myšlenka dobrá, ale z hlediska současné hospodářské situace nevhodně načasovaná. Doporučení komise bereme vážně a městský ples pořádat nebudeme," potvrdil Miloš Malý.

Myšlenky na pořádání tohoto typu akce se však město nezříká. „O organizačních záležitostech této akce budeme i nadále přemýšlet pro případ, že v budoucnu nastanou vhodnější podmínky. Strukturu bychom vytvořili tak, aby rozpočet města zatěžovala jen minimálně, například díky sponzoringu," dodal starosta.

Sdílejte článek

Tisknout článek