Kvůli akci Hodina Země Kroměříž veřejné osvětlení vypínat nebude, omezí však slavnostní osvětlení

| 09.03.2011 |

V sobotu 26. března v době od 20.30 do 21.30 hodin proběhne již po páté celosvětová akce na podporu ochrany klimatu s názvem Hodina Země 2011. Jde o symbolické hodinové vypnutí veřejného osvětlení, zhasnutí dominant, osvětlení budov města i firem či zhasnutí v domácnostech. Město Kroměříž bylo stejně jako tisíce dalších měst osloveno, aby se k této iniciativě také připojilo. Veřejné osvětlení však radnice v uvedenou dobu určitě vypínat či omezovat nebude.

Vypnutím světel mohou dát podle pořadatelů akce jednotlivci i organizace najevo, že si uvědomují svoji odpovědnost za budoucnost naší Země. „Zhasnutím světel se mohou k této iniciativě připojit všichni zájemci z řad občanů, pokud jde ale o radnici, veřejné osvětlení určitě v žádném případě vypínat nebudeme, a to především kvůli bezpečnosti našich obyvatel, řidičů apod. Zapojit se však můžeme například vypnutím slavnostního osvětlení budov,“ uvedla starostka města Daniela Hebnarová.

 

První ročník Hodiny Země se datuje k 31. březnu 2007, kdy více než 2,2 miliónu domácností a firem v australském Sydney zhaslo na hodinu svá světla. Loni, ve svém čtvrtém roce, se Hodina Země 2010 zapsala do historie jako dosud nejrozsáhlejší dobrovolná akce vůbec. Svá světla vypnulo 4 616 měst v 128 zemích včetně 9 z 10 nejlidnatějších velkoměst. Mezi světově známými stavebními památkami, které podpořily akci zhasnutím, byla např. sfinga a pyramidy v Gíze, socha Krista Spasitele v Riu de Janeiru nebo pařížská Eiffelovka. V České republice se loni zapojilo 34 obcí a měst, 35 firem a společností a pomocí Facebooku přes 20 000 lidí. Více informací naleznete na stránkách www.hodinazeme.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek