XXVI. Festival Forfest Czech Republic 2015

| 18.05.2015 |

Kultura

Program XXVI. ročníku Forfestu – Mezinárodního festivalu současného umění s duchovním zaměřením – obsahuje velký výběr akcí, které jsou rozmístěny do čtyř měst – Brna, Bratislavy, Olomouce a Kroměříže.

A právě v Kroměříži se Forfest 2015 uskuteční ve dnech 23. – 25. 6. 2015. Návštěvníky festivalu jako obvykle čeká třídenní mezinárodní konference – bienále uměnovědného kolokvia "Duchovní proudy v současném umění", letos se stručným podtitulem: Vize budoucnosti. 

Tato oblíbená akce se v Kroměříži uskuteční v Arcibiskupském zámku, v reprezentativních prostorách kroměřížských chrámů a zejména pak v nádherném a zcela jedinečném prostředí zrekonstruované Květné zahrady.

Každoročně se na festivalu mají možnost prezentovat mladá česká tvůrčí sdružení, jejichž vystoupení jsou doplněna zahraničnímu hosty. Ti letošní přijedou z celkem 12 zemí Evropy a zámoří, konkrétně z Česka, Itálie, Francie, Německa, Rakouska, Rumunska, San Marina, Slovenska, Slovinska, Švédska, Švýcarska a USA.

Letošní Forfest se pyšní obdržením prestižní Ceny České hudební rady, která bude předána na tiskové konferenci 23. června 2015 v obřadní síni Městského úřadu Kroměří ve 13.00 hod.

Forfest 2015 pořádá Umělecká iniciativa za osobní záštity ministra kultury ČR Mgr. Daniela Hermana a starosty města Kroměříž Mgr. Jaroslava Němce. Dále pak za záštity Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a dalších institucí.

Sdílejte článek

Tisknout článek