Veteránem nejen Kroměřížskem

| 01.08.2015 |

Kultura Tiskové zprávy

Automobil se stal po více než 100 letech své existence nedílnou součástí našeho života. Pořádáním soutěží historických vozidel, díky nevšední usilovné práci lidí a jejich lásky ke strojům, jsme si připomněli i u nás v Kroměříži tuto cestu, která byla a je lemována řadou technických zajímavostí.

Milovníci historických vozidel jako každoročně připravili první srpnový den na Velkém náměstí v Kroměříži již 8. setkání přátel těchto vozidel pod názvem Veteránem nejen Kroměřížskem.

FKHV ČR (Federace klubů historických vozidel ČR) ocenila organizační úroveň Veterán klubu Kroměříž z předcházejících srazů a letošní akci poprvé zařadila do celostátní soutěže o POHÁR FEDERACE.   

Slunečný sobotní den vnesl do ulic města a blízkého okolí atmosféru minulých desetiletí, jejíž nedílnou součástí byla výstava vozidel se soutěží elegance, jízda zručnosti, ale především orientační spanilá jízda, vedená okolními vesničkami a klikatými cestičkami Chřibů až na Velehrad. 

Účastníci měli letos poprvé možnost využít i nabídku pobytu od pátku do neděle včetně ubytování, aby si mohli v klidu prohlédnout a užít historické skvosty našeho města.

Záštitu nad touto nádhernou akcí převzal starosta města Kroměříž Mgr. Jaroslav Němec, který sraz zahájil a přivítal všechny přítomné účastníky i diváky. Ještě před úvodní přehlídkou odměnil cenou starosty města Kroměříže nejstaršího účastníka soutěžní přehlídky, majitele nejstaršího vozu a majitele nejstaršího motocyklu.

Zážitek na náměstí byl ještě více umocněn po startu, kdy najednou ožilo všech 90 historických vozidel jak české tak i zahraniční výroby a diváci mohli „staříčky“ vidět i v provozu, ve svěží kondici a bravurně ovládané jejich řidiči v krásných dobových kostýmech.

Za nezapomenutelný zážitek, připomínající bohatou historii motorismu, je nutno poděkovat organizátorům Veterán klubu Kroměříž, především panu Františku Kudelovi, který celou soutěžní přehlídku provázel mluveným slovem, vedení  města Kroměříž a rovněž sponzorům, bez kterých by tato akce nedosáhla tak vysoké úrovně.  

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek