Slavnostní vyhodnocení festivalu „Pohádková Kroměříž“

| 22.05.2015 |

Kultura

Ve čtvrtek 21. května 2015 završil divadelní soubor Korálek svým vystoupením na přehlídce divadelních souborů regionálních základních škol „Pohádková Kroměříž“ již 19. ročník tohoto festivalu.

Během čtyřdenní přehlídky diváci i odborná porota ve složení Mgr. Marie Šerá, Jiří Kašík, Svatava Mášová a Josef Olišar pozorně sledovali plejádu úspěšných hereckých výkonů.

Při závěrečném hodnocení porota nejvýše ocenila herecké výkony Martiny Švecové za ztvárnění postavy princezny Jůlie v pohádce „Koloběžka a loupežníci“ a Samuela Drobisze za ztvárnění postavy Honzy a čerta ve hře „Z pohádky do pohádky“.

Oceněna byla i Mgr. Romana Blažková za režii a úpravu hry, za kostýmy a scénu pohádky „O princezně Ance, divadelní soubor KUK ZŠ Zachar Kroměříž za dramatické ztvárnění a jevištní mluvu ve hře „Z pohádky do pohádky“ a divadelní soubor Korálek ZŠ a MŠ speciální Kroměříž za dramatické ztvárnění pohádky „Popelka“.

Zvláštního ocenění se dostalo i dlouholetému členu poroty, panu Josefovi Olišarovi, za osobní přínos a podporu divadelní přehlídky „Pohádková Kroměříž“, který se letošním ročníkem s členstvím v odborné porotě rozloučil.

Slavnostního vyhodnocení se zúčastnil i starosta města Kroměříž Mgr. Jaroslav Němec, který poděkoval všem zúčastněným divadelním souborům za skvělé výkony a ředitelce ZŠ Zachar Mgr. Petře Fečkové a ředitelce přehlídky Mgr. Aleně Skopalové za perfektní přípravu a organizaci celého festivalu.

Závěrečným potleskem byl festival „Pohádková Kroměříž 2015“ ukončen a pohádkový zvoneček pro letošní ročník utichl.