Instalaci barevných deštníků v Kovářské ulici zkomplikovaly technické potíže

| 16.06.2016 |

Kultura

Vybarveným během a celodenním zábavným programem začala v sobotu 11. června v Kroměříži hlavní turistická sezona nazvaná KROMĚŘÍŽ 2016: V BARVÁCH, SVĚTLE, UMĚNÍ. Na mnoha veřejných prostranstvích se při této příležitosti objevily nejrůznější výtvarné realizace, které mají zpestřit lidem pobyt ve městě a pobavit je pohledem na netradiční vizuální umělecké formy.

Přestože většina naplánovaných atrakcí (jako jsou např. 3D malba na  Velkém náměstí, lunety s pohledy na starou Kroměříž na kostelem P. Marie, tajuplné malby v Lennonově uličce, viditelné pouze po setmění, streetartově pojaté trafostanice či zábradlí na mostě přes Moravu a další)  již baví kroměřížskou veřejnost i turisty, nevyhnuli jsme se několika komplikacím. Jde zejména o Duhový strop v Kovářské ulici. Instalace vznášejících se deštníků měla oživit pěší zónu a nabídnout alespoň trochu tolik ceněné zastínění v parných letních dnech. Po bezproblémové přípravě barevné sezony si však pořadatelé vybrali první smolný den. Při instalaci barevných deštníků v Kovářské ulici povolila jedna z nosných kotev a téměř hotové dílo muselo být preventivně z bezpečnostních důvodů demontováno. V tuto chvíli zatím není jisté, zda se podaří problém odstranit a deštníky opět nainstalovat, nebo město bude muset od realizace upustit, případně najít alternativní umístění.

Asi týdenní zpoždění bude mít i avízovaná videomappingová projekce na radniční věži. Vzhledem k technickým i obsahovým nedostatkům, které byly patrné už na sobotní premiérové projekci, jsme videomapping vrátili dodavateli k přepracování a doplnění dle našeho zadání. Věříme, že tento krok povede ke kvalitní projekci a odpovídajícímu zážitku.

O vývoji obou záležitostí vás budeme informovat.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek