Expozice Karla Kryla překvapila, potěšila, nadchla

| 15.09.2014 |

Kultura

Velmi originálním způsobem se město Kroměříž rozhodlo připomenout místním i návštěvníkům svého slavného rodáka Karla Kryla. V suterénu Starého pivovaru vytvořilo nevšední zážitkovou expozici. Ta byla veřejnosti zpřístupněna v pátek 12. září 2014.

O přestřižení ostnatého drátu, který nahradil tradiční pásku, se postarali starostka města Daniela Hebnarová, která stála u zrodu myšlenky vytvoření expozice, a muž, jenž dokázal obdivuhodným způsobem realizovat originální nápad – architekt Jan Konečný.

V rámci slavnostní vernisáže se mohli návštěvníci projít kouzelným světem plným hudby a emocí a na vlastní kůži si vyzkoušet autentičnost Krylovy hudby a jeho nesmrtelných veršů a myšlenek, které mají stále platnost…

Slavnostní program zakončil večerní koncert, při němž si Krylovy písničky na pódiu Starého pivovaru zahráli kroměřížský Jamtour, Oskar Petr a kapela Truet. Všichni protagonisté zároveň divákům nabídli muziku vlastní i Krylových současníků.

Expozice je přístupná veřejnosti každý den kromě pondělí, a to vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Základní vstupné je 40 Kč za osobu.

Sdílejte článek

Tisknout článek