Beaujolais - oslava mladého vína v partnerském městě Nitra

| 10.11.2014 |

Kultura

Beaujolais je oslava mladého vína, která se na celém světě organizuje vždy třetí čtvrtek v listopadu. Je to tradice přenesená z Francie, z vinařské oblasti Beaujolais. Úderem půlnoci ze středy 19. listopadu na čtvrtek 20. listopadu se otvírají sklepy a organizují se lidové oslavy s hudbou, ochutnávkou sýrů a nového, mladého vína.

Nitranský hotel Mikado se ve své restauraci Rouge zapojí ve čtvrtek 20. listopadu od 19. hodiny do této tradice už počtvrté. Po celý večer se budou podávat nejen francouzská mladá vína, ale i vynikající slovenská mladá vína. Kromě vína nebudou chybět skvělé slovenské sýry z kravského, ovčího a kozího mléka, pagáče, kapustníky aj. Vše bude doplněno rytmy slovenské kapely bratrů Olšikovců.

Rezervace: +421 037 321 0321 anebo recepciahotelmikado.sk

Připomínáme kroměřížským občanům, že mají možnost využít výhodného vstupného do různých objektů v Nitře.
Na Nitranském hradě je celoročně otevřená katedrála sv. Emeráma a areál. Diecézní muzeum a kasematy budou otevřeny až na začátku příští sezóny. Termální koupaliště Thermal Kesov se mění na aquapark a bude otevřen v půli prosince. Ostatní nabídky z letáku jsou k dispozici po celý rok. V přiloženém letáku si můžete prohlédnout nabídku slev, kterou můžete po předložení občanského průkazu nebo pasu v Nitře využít.

 

 Udělejte si výlet do krásného partnerského města a zpříjemněte si zážitek ochutnávkou nejen slovenských specialit.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek