Kroměřížský bazén je již po nákladné rekonstrukci opět v provozu

| 11.11.2005 |

Kroměříž – Krytý plavecký bazén v Kroměříži je po tříměsíční přestávce opět v provozu. Od začátku srpna do konce října zde probíhala rozsáhlá rekonstrukce, která si vyžádala investici přesahující šestadvacet milionů korun. Opravy, které se dotkly kotelny, prosklených stěn, chemického hospodářství i vzhledu interiéru, již byly pro provoz bazénu nevyhnutelné. S rekonstrukcí úzce souvisí i chystané rozšíření návštěvní doby pro veřejnost. 
„V objektu bazénu došlo k  rekonstrukci kotelny a chemického hospodářství, instalaci nové vzduchotechniky a k výměně prosklených stěn a podhledů v bazénových halách," uvedl Josef Koplík, vedoucí odboru rozvoje kroměřížské radnice, které budova od loňského roku patří. Podle správce bazénu Karla Čermáka by návštěvníci měli změny poznat na první pohled. „Zlepší se kvalita vody, bazénová hala bude více prosvětlená a všude bude konstantní teplota," uvedl Čermák. Právě problémy s udržením teploty přitom byly v minulosti častým tématem kritiky. „Příčinou byly zbytečně vysoké stropy, špatně utěsněná okna a nevhodně izolovaná střecha. Strop jsme snížili, okna jsou vyměněná, hala utěsněna a funguje nová klimatizace," pochvaluje si správce. Podle něj je v současné době voda v bazénu vyhřívána na 27 stupňů a vzduch na 29 až 30 stupňů. Díky rekonstrukci chemického hospodářství nyní plovárna upravuje vodu ionizátorem a plynným chlorem, což se projeví na její lepší kvalitě. Celý proces je přitom plně automatizován. V současné době se ještě dokončují úpravy na venkovních terasách, ovšem tyto práce nemají vliv na provoz zařízení.
 Vedle rozsáhlé rekonstrukce dozná bazén změn i v počtu hodin vyhrazených pro veřejnost. Od příštího roku se otvírací doba rozroste ze stávajících jednadvaceti na čtyřiatřicet  hodin týdně, což jistě milovníci plavání přivítají s potěšením.

Provozní doba kroměřížského krytého bazénu do 31. prosince 2005:

ÚT  19 – 21 h
ST  17 – 20 h
ČT  6 – 8 h
PÁ  17 – 20 h
SO  12 – 17 h
NE  9 – 15 h

Provozní doba kroměřížského krytého bazénu od 1. ledna  2006:

ÚT – PÁ  17 – 21 h
ČT   6 – 8 h
SO, NE  12 – 20 h

        

 

Sdílejte článek

Tisknout článek