Kroměřížsko opět postihly přívalové deště

| 21.08.2007 |

Kroměříž – Bouřka spojená s přívalovými dešti potrápila v pondělí 20. srpna některé lokality v Kroměříži. Silná průtrž mračen v podvečer postihla velkou část kroměřížského regionu a v řadě případů museli s likvidací následků bouře pomáhat profesionální i dobrovolní hasiči.

„Na Kroměřížsku bylo nejvíce zásahů v Kroměříži, ale i např. v Kvasicích, Ratajích, Hulíně, Záhlinicích, Těšnovicích a Chropyni. Kromě čerpání vody ze sklepů, garáží, kotelen, výtahových šachet vyjížděli i zde hasiči na odstraňování spadlých stromů," uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

V Kroměříži nadělala voda nejvíce starostí v místní části Těšnovice, kde se mimo jiné kvůli mimořádnému přívalu vody přelila hráz místního rybníčku. „Na takovýto nápor nebyla stavěna zdejší kanalizace a směs bahna a vody zaplavila několik zahrad," uvedl Petr Vodák z vodoprávního úřadu kroměřížské radnice. Potíže se ovšem vyskytly i přímo v Kroměříži. „V Úprkově ulici jsme museli pomáhat s čerpáním vody z výtahové šachty. Dále jsme odčerpávali vodu z několika sklepů a z přehlcené kanalizace. Zásah, během něhož byly v terénu nasazeny oba naše vozy, skončil až někdy po půlnoci," sdělil velitel kroměřížských dobrovolných hasičů Zdeněk Janásek. V průběhu úterního dopoledne se v terénu pohybovali také členové povodňové komise kroměřížské radnice včele se starostou města a projednávali možnosti lepší ochrany postižených lokalit před podobnými mimořádnými událostmi, s nimiž se zřejmě budeme podle hydrometeorologů setkávat stále častěji.

Sdílejte článek

Tisknout článek