Kroměřížské hudební léto vstupuje letos do 39. ročníku

| 03.09.2007 |

Autor: Mgr. Jitka Dvořáková

Kroměříž - K vrcholným hudebním zážitkům v Kroměříži patří každoročně zářijové koncerty Kroměřížského hudebního léta. Centrem festivalového dění je Sněmovní sál Arcibiskupského zámku, kde se již po 39. setkávají všichni milovníci krásné hudby. Festival pořádá od samého počátku Dům kultury v Kroměříži a návštěva kteréhokoliv z koncertů Kroměřížského hudebního léta se může stát nevšedním zážitkem.

Velikáni hudebního romantismu - první koncert začíná ve čtvrtek 6. září. Představí se Trio Martinů složené s vynikajících hudebníků, kteří patří ke špičkám ve svém oboru. Na koncertě, který umělci pro kroměřížský festival připravili, zazní skladby velikánů hudebního romantismu A. Dvořáka a P. I. Čajkovského.

Pocta géniovi - čtvrtek 13. září bude patřit Slavnostnímu koncertu k 5. výročí založení sdružení Art collegium 2002. Moravská filharmonie Olomouc s dirigentem Tomášem Netopilem předvede Beethovenovu symfonii č. 9 d moll s Schillerovou Ódou na radost. Provedení této jedinečné symfonie bude bezesporu patřit k vrcholům letošního festivalu.

Houslový koncert - pondělí 17. září. Jedním z reprezentativních koncertů letošního roku bude houslový koncert Václava Hudečka. Tento vrcholný představitel české houslové školy je výjimečným hostem festivalu. Jeho styl hry okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku.

Hudba přátelství - Virtuozi di Praga se představí na koncertu 20. září, který je součástí Mezinárodního festivalu PONTES 2007 – mosty mezi městy UNESCO.

Historické prostředí zámku jen násobí prožitek z krásné hudby. Tu předvede orchestr a sbor studentů konzervatoře P. J. Vejvanovského se svým dirigentem Viktorem Kozánkem. Jako sólisté se představí houslista Adam Novák a sopranistka Martina Macko.

Hudební mládí hraje a zpívá Mozarta - do Sněmovního sálu vás zveme na závěrečný koncert festivalu ve středu 26. září.

 

 

 

Sdílejte článek

Tisknout článek